Міністр освіти і науки Дмитро Табачник та віце-президент Європейського інвестиційного банку Антон Роп підписали Декларацію про наміри стосовно співробітництва у сфері фінансування проектів у галузі вищої освіти між Міністерством освіти і науки України та Європейським інвестиційним банком. Цим документом, зокрема, передбачено поглиблення співпраці у сфері фінансування проектів у галузі вищої освіти.

Під час підписання Декларації міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив: «Ми високо цінуємо бажання Європейського інвестиційного банку співпрацювати з нами та розглядати проекти у сфері освіти і науки. Ми готові до співпраці в широкому спектрі освітньої галузі – починаючи від дошкільної освіти і закінчуючи нашим університетським сектором».

Міністр поінформував про створення робочої групи під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра України Сергія Арбузова, яка готує програму активізації економіки в Україні. «Мені приємно зазначити, що до цієї програми також введено 29 університетських проектів, які пройшли серйозну експертну перевірку», – сказав Дмитро Табачник.

Віце-президент Європейського інвестиційного банку Антон Роп зазначив, що ЄІБ – це найбільша міжнародна фінансова організація, яка співпрацює як з країнами Європейського Союзу, так і з країнами Східної Європи, серед яких Україна – найважливіший партнер ЄІБ.

– Освітня галузь – одна з найбільш пріоритетних для нашого банку. Ми маємо неабиякий досвід, пов’язаний з реалізацією проектів у дослідницькій сфері, сфері наукових розробок, а також спорудженням інфраструктурних об’єктів, зокрема, модернізацією будівель, які належать навчальним закладам, – поінформував Антон Роп.

За словами віце-президента ЄІБ, нині триває співпраця організації з МОН щодо реалізації кредиту в розмірі 30 мільйонів євро з метою інвестиції в навчальні заклади України. Зокрема, за виділені кошти українські ВНЗ матимуть змогу придбати науково-дослідницьке обладнання.

 

Прес-служба МОН, «Освіта України» № 11

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу