Дев’ятикласників навчать податкової грамоти - podatkyСьогодні вони школярі, а завтра – платники податків. Щоб нинішні учні вступали у доросле життя підготовленими, Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством доходів і зборів вводять новий спецкурс «Основи податкових знань».

Як розрахувати розмір податку із зарплати, які права й обов’язки мають платники податків, історія та сьогодення податкової системи – цього року учні дев’ятих класів дізнаються це з нового спецкурсу.

Новий спецкурс у спеціалізованій столичній школі презентували міністр освіти і науки України Дмитро Табачник і міністр доходів і зборів України Олександр Клименко. Наразі новий спецкурс викладатимуть лише учням 9-х класів, а якщо він буде успішним – його введуть до програми 10 та 11 класів уже наступного року.

Дев’ятикласників навчать податкової грамоти - tabachnyk kurs e1379673895921«Без податків не може існувати медицина, школа, виплачуватись пенсії. Саме тому процвітають ті країни, де за багато років, за багато поколінь склалося усвідомлення кожної людини, що сплата податку є найважливішим громадянським обов’язком», – зазначив міністр освіти, додавши, що головна мета нового спецкурсу – змінити ментальність суспільства.

Податкова освіта вкрай важлива для школярів, адже завтра вони отримуватимуть перші стипендії і стануть повноцінними платниками податків. Через практичну діяльність, адаптовану до вікових особливостей учнів, спецкурс навчить учнів їхніх прав і обов’язків як платників податків, розповість про структуру податкових органів, можливості захисту громадянами своїх прав.

Новий предмет входитиме до варіантної частини навчальних планів. Його можуть читати і під час виховних годин, і можуть інтегрувати в курс «Основи економіки» або «Основи правознавства». Також вчителі можуть розповідати учням матеріал під час позакласних заходів, екскурсій на підприємства і навіть на батьківських зборах.

Дмитро Табачник подякував авторам підручника, які доклали дуже великих зусиль, щоб книжка справді відбулася, щоб була не лише змістовною, не лише насиченою важливим матеріалом, а й доступною для учнів 9-го класу, щоб кожна тема відповідала можливостям уроку, щоб був цікавий ілюстративний матеріал, були можливості, завдання, які можна було б використати для закріплення знань.

Та друкований посібник – це лише 20% від тої інформації, яку освітяни хотіли б донести школярам. Решту буде викладено в мережі в електронному вигляді. Там багато корисного знайдуть учасники олімпіад і члени Малої академії наук.

Дев’ятикласників навчать податкової грамоти - kodeksСпецкурс «Основи податкових знань» паралельно зі столичною  школою також презентували у регіонах. Зокрема урочисте представлення нового підручника відбулося в Одесі, Чернігові, Луганську та Донецьку. Після презентації вчителі провели дітям перший відкритий урок із податкового предмета.

Нагадаємо, спеціальний курс за вибором з основ податкових знань розроблено двома міністерствами для учнів 9-11 класів, він спрямований на формування податкової культури молодого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків і підвищення рівня добровільної сплати податків.

У підручнику з «Основ податкових знань» для 9-го класу – чотири розділи, з яких учні дізнаються про історію розвитку податкової справи, основні етапи становлення податкової системи України, податкову політику держави, основні механізми оподаткування, а також ознайомляться зі своїми правами та обов’язками як майбутні платники податків.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *