Робочі місця для випускників залізничних коледжів - є - sul19 квітня 2013 року під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулася нарада з питань взаємодії вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації залізничного спрямування з роботодавцями. Нарада проходила за ініціативи міністра освіти і науки Дмитра Табачника та міністра інфраструктури Володимира Козака. Участь узяли перший заступник генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко, представники Державної адміністрації залізничного транспорту, керівники 13 вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації залізничного спрямування.

За словами Євгена Суліми, метою зустрічі стало обговорення питань, пов’язаних із взаємодією вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації залізничного спрямування з роботодавцями. До них належить питання забезпечення якісної підготовки фахівців для залізничного транспорту, здійснення єдиних підходів в організації та проведенні практики студентів, забезпечення випускників залізничних коледжів першим робочим місцем. 

Робочі місця для випускників залізничних коледжів - є - sull«Можна констатувати, що за час, що пройшов з листопада 2011 року після передачі навчальних закладів залізничного спрямування до сфери управління Міністерства освіти і науки, погіршення в діяльності залізничних коледжів не відбулося. Навпаки, здійснення єдиних підходів в організації діяльності системи підготовки фахівців з вищою освітою підтверджує переваги управління в єдиному освітньому просторі», – наголосив перший заступник міністра.

Зокрема, за його словами, державне замовлення на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста залізничного спрямування у 2012 році виконано у повному обсязі; пропозиції залізничних коледжів щодо збільшення державного замовлення на підготовку фахівців у 2012 р. також виконане міністерством в повному обсязі.

Євген Суліма зазначив: «Залізничні технікуми наказами міністерства перейменовано в коледжі транспортної інфраструктури або транспортних технологій, що дало можливість навчальним закладам одночасно із збереженням та розвитком залізничних спеціальностей упроваджувати нові, актуальні для регіонів спеціальності. Наприклад, Київський електромеханічний коледж проводить ліцензування двох нових спеціальностей “Обслуговування комп’ютерних систем і мереж” та “Експлуатація радіотехнічних систем та пристроїв”. Збережено зв’язок з підприємствами-роботодавцями, що дає змогу студентам проходити виробничу практику, а навчальним закладам здійснювати підвищення кваліфікації для працівників підприємств».

Перший заступник Міністра також повідомив, що навчальним закладам надано можливість безкоштовного підвищення кваліфікації викладачів і фахівців, які працюють у коледжах і мають великий виробничий досвід, в інститутах післядипломної педагогічної освіти, які підпорядковані МОН; запроваджено систему забезпечення навчальних закладів безкоштовними підручниками із загальноосвітніх предметів, що значно покращило бібліотечний фонд коледжів; спрощено систему звітності навчальних закладів: сьогодні вони звітують напряму Міністерству, без зайвого дублювання іншим органам виконавчої влади.

Окрім того, Євген Суліма поінформував, що «з боку Укрзалізниці також здійснюються заходи, спрямовані на покращення практичного навчання студентів. Я маю на увазі, в першу чергу, нещодавній наказ Укрзалізниці, яким затверджене Положення про організацію та проведення практики студентів вищих навчальних закладів на підприємствах залізничного транспорту».

Студенти залізничних навчальних закладів продовжують проходити навчальну, виробничу та технологічну практики на підприємствах залізничного транспорту відповідно до укладених договорів. Під час навчальної практики студенти мають можливість отримати робітничі професії із видачею відповідного свідоцтва.

«Випускники залізничних коледжів працевлаштовуються відповідно до спеціальності на підприємства залізничного транспорту, метрополітену та інші підприємства, решта випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації. У коледжах створені комісії щодо сприяння працевлаштуванню випускників, до складу яких входять представники територіально-галузевих об’єднань та підприємств Укрзалізниці, які є замовниками фахівців залізничного транспорту», – наголосив перший заступник міністра.

 

Він також розповів про позитивний експеримент, який започатковано в Київському коледжі транспортної інфраструктури. У рамках співпраці між адміністрацією коледжу і потенційним роботодавцем оцінюється рівень фахової підготовки випускників коледжу шляхом проведення незалежного тестування.

 

У свою чергу, Перший заступник Генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко підтвердив, що без практики студентів на місцях не можливо отримати гарного спеціаліста. За його словами, розроблена програма, за якою всі випускники за державним замовленням матимуть робоче місце і проходитимуть практику на визначеному підприємстві. «Якщо ми замовляємо місця за державним замовленням, то всі ці випускники будуть прийняті на робочі місця за фахом», – наголосив Микола Сергієнко.

 

На нараді також виступили директор Кременчуцького технікуму залізничного транспорту Сергій Коваль, заступник директора Київського електромеханічного коледжу Олександр Марченко, директор Одеського коледжу транспортних технологій Йосиф Дидишко та інші.

 

Під час наради обговорено план дій, спрямований на підписання спільної угоди між Міністерством освіти і науки та Укрзалізницею, в якій будуть передбачені положення щодо проведення практичного навчання студентів та працевлаштування випускників.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *