Кава знижує рівень цукру в крові - kavaАмериканські хіміки виявили в зелених зернах кави кілька речовин з класу так званих хлорогенових кислот, здатних знижувати частку глюкози та інших цукрів у крові діабетиків, і представили їх на щорічній конференції Американського хімічного співтовариства в Новому Орлеані.

«Мрія всіх медиків – таблетка, що одночасно утримує частку цукру в крові на допустимо низькому рівні і допомагає діабетикам схуднути. Наші дослідження та роботи деяких інших колег вказують на те, що ми все-таки зможемо втілити цю мрію в реальність. Ми з’ясували, що екстракт зелених кавових зерен значно знижує ризик розвитку діабету другого типу», – заявив учений Джо Вінсон (Joe Vinson) з університету міста Скрентон (США).

Вінсон і його колеги натрапили на кілька досліджень, автори яких помітили, що любителі кави в середньому менше страждали від наслідків діабету, ніж інші люди. Зокрема, в одній з таких наукових робіт ішлося, що 2 – 3 чашки кави на день знижували ризик розвитку діабету на 50 %. Учених зацікавив цей факт, і вони вивчили хімічний склад кави, намагаючись розкрити секрет її сприятливого впливу.

Виявилося, що концентрація глюкози в крові знижувалася під дією так званих хлорогенових кислот, що часто містяться у фруктах і овочах. Частка цих кислот у самому напої вкрай мала, бо більша частина їх молекул розпадається при обсмажуванні зерен кави. Це наштовхнуло Вінсона і його колег на думку, що екстракт із зелених кавових зерен впливатиме на організм діабетиків набагато сильніше.

Учені перевірили цю гіпотезу, зібравши групу з кількох добровольців-діабетиків, які щодня вживали пігулки з екстрактом кави. За словами хіміків, їх теорія підтвердилася – учасники досвіду в середньому схудли на 10 % за 22 тижні експерименту, а частка глюкози в їх крові знизилася на 22 – 30 %. Це дає змогу сподіватися на те, що препарати на базі хлорогенових кислот поліпшать життя і всім діабетикам світу в найближчому майбутньому.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *