Борис Жебровський: інклюзивна освіта в дошкіллі має стати одним із пріоритетів нашої роботи - jj10 квітня під головуванням заступника міністра освіти і науки України Бориса Жебровського відбулася Всеукраїнська нарада спеціалістів з питань дошкільної освіти та методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти. 

У засіданні взяли участь: представники Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», спеціалісти управлінь (департаментів) освіти і науки обласних державних адміністрацій, методисти з напряму дошкільної освіти інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також представники фахових видань. 

Розпочинаючи нараду, Борис Жебровський поінформував присутніх про діяльність МОН України щодо охоплення дошкільною освітою протягом останніх трьох років. «Сьогодні ми вже маємо досить непогані результати: за останніх три роки нам вдалося збільшити відсоток охоплення дошкільною освітою більше, ніж на 20 %», – поінформував Борис Жебровський. 

Утім, за словами заступника міністра, виконуючи доручення Президента України Віктора Януковича (про забезпечення протягом 2013 -2 014 рр. 100 тис. нових місць у дошкільних навчальних закладах), МОН продовжує активну роботу в цьому напрямі, і сьогодні в Україні вже функціонує близько 16,5 тис. ДНЗ. 

Також заступник міністра наголосив на важливості організаційної роботи щодо забезпечення якісною початковою освітою дітей з особливими потребами. За його словами, необхідно активізувати роботу щодо організації інклюзивних груп у ДНЗ та налагоджувати контакти з батьками, які мають дітей з особливими потребами.

Борис Жебровський: інклюзивна освіта в дошкіллі має стати одним із пріоритетів нашої роботи - jОкрім того, обласним інститутам післядипломної педагогічної освіти рекомендовано внести зміни до навчальних планів та внести питання для слухачів курсів підвищення кваліфікації щодо особливостей роботи з батьками, які мають дітей з особливими потребами. «Питання інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах має стати одним із пріоритетів нашої роботи», – наголосив Борис Жебровський. 

Під час засідання заступник міністра також поінформував про заходи з окресленої тематики, що здійснюватимуться МОН найближчим часом, серед яких: 

Міжнародна конференція з питань психолого-педагогічних аспектів пренатології (14 травня 2013 року); 

Всеукраїнська конференція з питань безпеки життєдіяльності дітей у дошкільних навчальних закладах (30 травня 2013 року); 

Всеукраїнська конференція на тему «Особливості роботи з дітьми п’ятирічного віку» (4 червня 2013 року).

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Борис Жебровський: інклюзивна освіта в дошкіллі має стати одним із пріоритетів нашої роботи”
  1. Необходимо внедрять модель научно-творческого образования и развивать у дошколят навыки научного творчества. Рекомендации по внедрению новой модели образования направлены министру образования Табачнику Дмитрию Владимировичу. Надеюсь, что он отдаст необходимые распоряжения по внедрению новой образовательной модели во все ступени образования.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *