У Києві відкрилася XXIII Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2013» - ov11 квітня 2013 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулося урочисте відкриття XXIII Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2013».

В урочистому відкритті виставки взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки міністра освіти і науки України Олексій Дніпров, заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, заступник міністра науки та вищої освіти Республіки Польща Яцек Гулінський, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін, другий секретар Посольства Чеської Республіки в Україні, директор Чеського центру у Києві Дагмар Остржанська, керівники вищих навчальних закладів з усієї України, науковці, студенти, а також представники засобів масової інформації.

Звертаючись до присутніх, Олексій Дніпров зазначив: «Освіта – це фундамент держави, суспільства, це те, на чому базується все функціонування нашої країни. На сьогодні сфера освіти – пріоритетний напрям діяльності уряду України, і наше завдання – перевести її на новий рівень якості». 

За словами Олексія Дніпрова, «ми маємо виховати спеціаліста нового покоління – конкурентноспроможного, мобільного, сучасного, і сьогоднішня виставка значно допоможе нам у цьому». 

Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки міністра, цьогоріч очікується чимала кількість випускників загальноосвітніх навчальних закладів – близько 308 тисяч. «Виставка «Освіта та кар’єра» має стати для них орієнтиром у виборі подальшої долі, а насичена програма заходу – допоможе визначитися з вищим навчальним закладом та майбутньою професією», – наголосив Олексій Дніпров. 

У Києві відкрилася XXIII Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2013» - ooТакої самої думки і заступник міністра науки та вищої освіти Республіки Польща Яцек Гулінський. Звертаючись до молодих людей, які відвідали виставку «Освіта та кар’єра – 2013», він зазначив: «Ця виставка допоможе вам зрозуміти що вам більше подобається, де ви хотіли би навчатися і яку професію здобувати». 

А це, на думку Яцека Гулінського, є «вкрай важливим», оскільки після закінчення вищого навчального закладу «перед випускниками стоятиме дуже відповідальне завдання – продемонструвати свою компетенцію, здатність реалізовувати на практиці знання, що здобувалися протягом останніх років». 

У свою чергу, заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж наголосив: «Київська міська влада повною мірою розуміє, що питання розвитку, освіти нашої молоді, питання набуття навичок, отримання першої професії, другої вищої освіти – це надзвичайно актуальні речі, а тому й надалі сприятиме тому, щоб забезпечувати належну фінансову та організаційну підтримку таким заходам, як «Освіта та кар’єра». 

На думку президента Національної академії педагогічних наук Василя Кременя, не менш важливою є й інша функція, яку виконують такі заходи – інформативна. Як підкреслив Василь Кремень, в Україні поступово привертається дедалі більша увага до сфери освіти, свідченням чого є, зокрема, проголошення Президентом України Віктором Януковичем 2013-го року Роком дитячої творчості, активізація у сфері здійснення заходів з окресленої тематики центральними та місцевими органами виконавчої влади тощо. 

Василь Кремень висловив переконання, що актуальним також є представлення передового досвіду провідними зарубіжними навчальними закладами, що здійснюється під час проведення виставки «Освіта та кар’єра». «Неможливо підготувати конкурентоспроможну людину, компетентного спеціаліста, якщо вчити її спиратися лише на потреби українського ринку праці, без урахування кращого зарубіжного досвіду», – підсумував Василь Кремень. 

Детальніше про співробітництво України та Польщі у сфері освіти розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в України Генрік Літвін. Зокрема, він зазначив, що поступово збільшується не лише кількість українських студентів, які навчаються у Польщі та польських – в Україні, а й кількість польських відвідувачів освітянських виставок в Україні – таких, як «Освіта та кар’єра». 

Після привітань почесних гостей відбулося урочисте нагородження переможців рейтингового виставкового конкурсу XXIII Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра». Нагороди вищим навчальним закладам України вручали тимчасово виконуючий обов’язки міністра освіти і науки України Олексій Дніпров та президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень. 

Довідково:

Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра» проводиться щороку з метою залучення суспільного інтересу до освіти, пропаганди досягнень України у цій сфері, формування єдиного освітнього простору. Також під час роботи виставки зазвичай проводяться інтерактивні тренінги для молоді, яка знаходиться у пошуках роботи, а також відбувається презентація передового навчально-методичного досвіду: посібників та освітніх комп’ютерних програм тощо. 

Цьогоріч на виставці представлені 65 українських та 71 закордонний вищий навчальний заклад – серед яких представники навчальних закладів та організацій з Республіки Польща, Російської Федерації, Чеської Республіки, Канади, Французької Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Федеративної Республіки Німеччина, Швейцарської Конфедерації, Держави Ізраїлю, Італійської Республіки, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки тощо. 

На цьогорічній виставці освітяни з Республіки Польща займають провідне місце за кількістю представлених навчальних закладів та досвіду у навчальній та методичній сфері. У рамках виставки та за участю тимчасово виконуючого обов’язки Міністра освіти і науки Олексія Дніпрова та заступника Міністра науки та вищої освіти Республіки Польща Яцека Гулінського відбулося урочисте відкриття Польського стенду та огляд репрезентацій як українських, так і зарубіжних навчальних закладів. 

Також у виставці «Освіта за кордоном» беруть участь провідні українські агенції, Чеський культурний центр при Посольстві Чехії в Україні, Міністерство науки та вищої освіти Польщі, Гете Інститут, Французький культурний центр, Філія «Сохнут-Україна». 

Виставка розрахована на людей, які хочуть навчатися як в Україні, так і за кордоном. При цьому відвідувачів можуть цікавити різні програми – когось зацікавлять програми вивчення іноземних мов, когось – середня освіта за кордоном, та, звичайно, вища освіта. 

Виставка працюватиме впродовж 11 – 13 квітня в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім». 

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Товариство «Знання» України та Київський молодіжний центр праці.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *