Від сьогодні водії їздять за новими правилами - pravila

З 15 квітня 2013 року в Україні набирають чинності нові правила дорожнього руху. Зміни передбачають ряд нововведень.

Насамперед це стосується використовування технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. За новими правилами дорожні знаки мають перевагу над дорожньою розміткою. Крім того, вводяться нові терміни: «острівець безпеки», «газон», «денні ходові вогні», «маневрування», «регулювальник», «удосконалене покриття».

З’явилася і нова розмітка. Синім кольором позначатимуть майданчики для паркування, відведені на проїжджій частині, помаранчевим – тимчасові зміни. Поперечна жовта лінія тепер попереджає про наближення до лежачих поліцейських, червоні поперечні смуги на пішохідному переході – про те, що тут ходять сліпі пішоходи. Велосипедну доріжку на перетинанні проїзної частини можуть виділяти червоним.

Для зменшення ризику виникнення ДТП на заміських дорогах правила доповнені новою вимогою – в період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту в світлий час доби з увімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар. Змінилося і визначення темного часу доби. Тепер це «частина доби від заходу до сходу сонця», а не півгодини після заходу й півгодини до сходу.

Передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортних засобів з розпізнавальним знаком «Діти». Водії, які рухаються по суміжній смузі, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби – зупинитися для запобігання наїзду на дітей, які виходять з автобуса.

До речі, працівники Державтоінспекції не штрафуватимуть водіїв за порушення протягом місяця після того, як нові правила набули чинності. «Протягом місяця ми будемо проводити роз’яснювальну роботу, щоб люди могли звикнути до нових правил», – зазначили в ДАІ.

За матеріалами Комментарии

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *