Американські нанотехнологи створили наногубку для вбирання бактерій або отрути змій і комах і перевірили її на мишах, успішно захистивши їх від смертельної ін’єкції токсинів стафілокока.

«Це принципово новий спосіб видалення токсинів з кровотоку. Ми створюємо не протиотрути під конкретні види отрути, а платформу, здатну нейтралізувати безліч токсинів із різних джерел, у тому числі виділення золотистого стафілокока у інших бактерій, стійких до антибіотиків», – заявив Лянфан Чжан з університету Каліфорнії в Сан-Дієго.

Йому з колегами вдалося створити потенційно універсальний спосіб захисту організму від отруєння бактеріальними і тваринами отрутами, розробивши систему «камуфляжу», що дає змогу наночасткам уникати уваги імунної системи людини.

Науковці стверджують, що «чисті» наночастинки не можуть довго існувати всередині кровотоку, бо імунна система вважає їх стороннім тілом і досить швидко знищує. У зв’язку з цим автори статті виготовили «шубу» для наночастинок з молекул, що становлять основу клітинної мембрани еритроцитів – червоних кров’яних клітин. Це покриття виконує відразу дві ролі – воно приховує наночастинку від імунних клітин крові, а також покращує її здатність поглинати молекули отрути, націлені на знищення еритроцитів.

Експеримент завершився вдало: наночастки «прожили» понад 40 годин у кровоносних судинах миші і успішно поглинули велику частину токсинів стафілокока. Після того, як «шуба» наночасток розпалася, імунні клітини доправили їх у печінку, де токсини і полімерна основа частинок були успішно нейтралізовані.

Чжан і його колеги повідомили, що планують почати клінічні випробування в цій сфері найближчим часом.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *