Нирку зі стовбурових клітин виростили американці - pochkaУперше у світовій науці американським фахівцям вдалося виростити зі стовбурових клітин нирку, що виконувала всі свої біологічні функції після пересадки в організм тварини. Експерименти проводилися над щурами у знаменитому науковому центрі США – Загальному госпіталі штату Массачусетс, що є підрозділом Гарвардської медичної школи.

«Можна говорити про революційний прорив, оскільки нирка є надзвичайно складною, багатофункціональною структурою», – заявив провідний британський фахівець у галузі вирощування органів професор Мартін Берч.

Американські вчені створили нирку на основі технології, яку раніше застосували для вирощування серця. Вона передбачає наявність донорського органу, який повністю звільняють від клітин, за винятком тих, які утворюють її форму.

«Ця технологія дає змогу використовувати не лише будь-які нирки людини, незалежно від їх стану, а й тварин, для подальшої пересадки людям», – зауважив Берч. На його думку, років через п’ять, до 2018 року, відбудуться перші пересадки таких нирок людям.

 За матеріалами  newsradio.com.ua   

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *