Російським дітям заборонять користуватися соціальними мережами - DETI PC 2Сенатор Росії Руслан Гаттаров запропонував заборонити вільну реєстрацію в соцмережах для дітей молодше 13 років.

Гаттаров пояснив, що в Росії може бути використаний досвід США, де діти не можуть зареєструватися в соцмережах без дозволу батьків. Ініціативу сенатора підтримав перший заступник голови комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язку Вадим Дєньгін. У жовтні 2012 року він виступав за те, щоб дозволити реєстрацію тільки за пред’явлення паспорта.

У найбільших російських соцмережах уже діють різні механізми, покликані захистити дітей від негативного впливу сторонніх. Так, в «Однокласниках» при реєстрації можна вказати вік від п’яти років. Але в 2012 році ресурс заборонив користувачам молодше 14 років листуватися зі сторонніми. Крім того, дитячі профілі були вилучені з пошуку на ресурсі.

Ще одна популярна соцмережа Рунету, «ВКонтакте», не дозволяє користувачам зазначати в профілі вік менше 14 років, а в правилах прописано заборону на спотворення інформації про свій вік. Як пояснював у грудні 2012 року глава ресурсу Павло Дуров, зроблено це було «через олігофренічні закони». При цьому в прес-службі «ВКонтакте» пояснили, що для реєстрації на сайті потрібно вказати номер стільникового телефону, який не можна придбати без паспорта.

Заява Руслана Гаттарова прозвучала за круглим столом 15 квітня. Також на заході керівник Центру безпечного Інтернету в Росії Марк Твердинін повідомив, що частка сайтів з дитячою порнографією, розміщених у Росії, знизилася за останній рік з 29 до 13 відсотків від загального числа. За кількістю таких ресурсів Росія опинилася на третьому місці після США та Нідерландів, зазначив він.

Заяви Твердиніна засновані на даних міжнародної «гарячої лінії» InHope. Він зазначив, що до 18 відсотків повідомлень про сцени сексуальної експлуатації дітей, що надходять на «гарячу лінію», «припадають на одну російську соцмережу». Про який саме ресурсі йдеться, Твердинін не уточнив.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *