Буряк допомагає у боротьбі з гіпертонією - SVEKLAПеремогти гіпертонію може склянка бурякового соку на день. Але дослідники попереджають, що ці висновки поки не свідчать про те, що обов’язкове введення соку буряка в раціон буде однозначно корисним для здоров’я.

Буряковий сік містить близько 0,2 грама харчових нітратів. В організмі людини ці нітрати перетворюються на хімічну речовину під назвою нітрит, а потім, у крові, на окис азоту. Цей газ розширює судини і поліпшує кровопостачання.

«Ми були здивовані, як маленький нітрат може давати такий великий результат. Однак поки не зрозуміло, чи зберігається цей ефект надовго», – говорить автор дослідження, професор судинної фармакології в Лондонській медичній школі (London Medical School) Амріта Ахлуолія (Amrita Ahluwalia).

Як ідеться в прес-релізі Американської кардіологічної асоціації, в дослідженні брали участь вісім жінок і сім чоловіків, систолічний тиск яких становив 140-159 mm Hg. Не вживаючи ніяких ліків для зниження тиску, учасники випивали 250 мілілітрів бурякового соку або води.

Порівняно з групою плацебо в учасників, які пили сік буряка, знизився як систолічний, так і діастолічний тиск, у  середньому на 10 пунктів. До того ж він залишалося таким і після того, як зміст нітриту в крові повернувся на колишній рівень, зафіксований до вживання соку. Ефект найбільш виражено спостерігався через 3 – 6 годин, але й мав місце навіть 24 години по тому.

Учені нагадують, що більшу частину на тарілці повинні займати овочі та фрукти. Якщо в пріоритеті будуть зелені листові овочі або буряк, то це може стати запорукою гарного серцево-судинного здоров’я.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *