Кінець Землі настане в 2182 році - asteroid

Головним потенційно небезпечним для Землі космічним об’єктом, після скасування загрози Апофіса, став астероїд 1999 RQ36, що в 2182 році зблизиться з нашою планетою. Про це на конференції щодо захисту від астероїдно-кометної небезпеки, яка відбулася в штаті Арізона, повідомив керівник програми навколоземних об’єктів NASA Ліндлі Джонсон.

Джонсон також нагадав, що в останні роки фахівцям агентства вдалося «відправити на пенсію» два астероїди, що, як вважалося, могли загрожувати Землі – астероїди 2011 AG5 і 2004 MN4, більш відомий як Апофіс.

«На даний момент найбільша ймовірність потенційної загрози пов’язана з астероїдом 1999 RQ36 і 2182 роком (коли той зблизиться із Землею)», – сказав Джонсон.

За словами вченого, NASA планує відправити у 2018 році до цього астероїда зонд, щоб виміряти силу ефекту Ярковського – зсуву орбіти астероїда в результаті нагрівання однієї з його сторін Сонцем. Дані, отримані із зонду, дадуть змогу вченим точно оцінити рівень небезпеки, якою загрожує це небесне тіло.

Джонсон пояснив, що з усіх досліджуваних нині астероїдів у 1999 RQ36 найбільша вірогідність зіткнення.

Раніше директор NASA Чарльз Болден заявив, що уникнути катастрофи в разі загрози зіткнення Землі з астероїдом можуть допомогти лише молитви.

Водночас російські вчені заявили, що способи відхилення і руйнування небезпечних для Землі астероїдів, зокрема і застосування ядерних вибухів, – малоефективні. Також вони зазначили, що створення національної і міжнародної систем захисту від зіткнення з астероїдами, в якій будуть використовуватися ядерні заряди, зажадає вирішення питань, пов’язаних з договорами про нерозповсюдження ядерної зброї.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *