Десять тисяч районних і міських команд із тринадцяти тисяч шкіл, близько 180 тисяч учасників, вісім тисяч матчів – усе це шкільний український футбол! Кілька місяців тому Віце-прем’єр-мінністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков запропонував організувати дитяче спортивне змагання серед непрофесійних гравців у футбол. І що ми маємо сьогодні? Фінал на НСК «Олімпійський» зібрав 46 414 глядачів! Вручити подарунки переможцям прибули перші особи країни – Борис Колесніков, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, а також президент Федерації футболу України Григорій Суркіс і генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно. В передував цьому етапу довгий шлях перемог і поразок. У селах і містечках до шкільного Євро долучились видатні майстри м’яча – Володимир Мунтян, Анатолій Дем’яненко, Юрій Калитвинцев, Ростислав Поточняк, Андрій П’ятов то інші. Матчі цих дитячих змагань приймали всі найкраща стадіони країни, серед яких і всі арени чемпіонату Європи. Уболівальники влаштовували справжні театралізовані вистави, відбувалися змагання серед організаторів матчів, а найкращі школярі отримали запрошення від футбольних шкіл. Однак лише двом щасливчикам вдалося прорватися на саму верхівку турніру. Тернопільська школа-ліцей № 13 та Сумська школа № 18 навіть не були фаворитами змагань! Проте сумська команда, за словами її тренера Оксани Рахматуліної, другий рік поспіль виграє всі міські змагання, навіть баскетбольні! А з Тернопілля – славетного футбольного краю – підтримати рідну команду приїхали сотні вболівальників. І ось головний стадіон країни вітає фіналістів! Перші два тайми йдуть досить рівно. Сумчани зіграні, але тернополяни, прислухаючись до настанов свого тренера – учителя фізкультури Василя Івегеша, активно атакують ворота суперників. Два основних тайми завершуються з рахунком 2:2. І додаткові також нічого не вирішують… Що ж, як сказав Борис Колесніков, і справді перемагає шкільний футбол! Бо серії пенальті, що очікують суперників, – це більше вдача, ніж досвід. У результаті з рахунком 6:5 перемагає команда міста Суми! Переможці отримали білети на фінал Євро-2012, тернопіляни – на матч одного із півфіналів, а володарі третього місця – команди з Кіровоградщини та Петропавлівської Борщагівки (Київська область) – на чвертьфінальні змагання. Зауважимо, що такий фінал на найбільшій футбольній арені країни, і та достойна гра, яку показали всі школярі, запам’ятається не тільки безпосереднім учасникам події. Головної мети – популяризації спорту серед українських дітей – досягнуто. Вітаємо переможців! Олена Солодовник фото Тетяна  Ворошиловська