NASA вважає, що СРСР першим "побував" на Марсі - marsАмериканська місія NASA виявила уламки радянського зонда, який зробив посадку на Марсі у 1971 році. Про це пише відомий журналіст Мауріціо Молінарі в статті, надрукованій в газеті La Stampa. “У 1971 році світ перебував у стані холодної війни, космічна гонка була складовою частиною протистояння між супердержавами. Москва завдала несподіваного удару Вашингтону, здійснивши посадку свого зонда на Марсі”, – зазначає автор.

Оскільки Сполученим Штатам вдалося вперше висадити на Місяць людину в 1969 році, “радянський бліц на Червону планету був покликаний відродити легенду “Супутника”, першого зонда, виведеного на орбіту у 1957 році, заради підтвердження здатності СРСР бути в авангарді космічної гонки”, пише Молінарі.

Оглядач каже, що насправді 2 грудня 1971 року Москві вдалося відправити на Марс два зонди. У кожного з них був невеликий посадковий модуль. Але коли “Марс 2” і “Марс 3” прибули до місця призначення, на планеті почалася пилова буря. “Спуск тривав 4:00 35 хвилин. Лише “Марсу 3″ вдалося здійснити посадку. Протягом 14,5 секунд він передавав сигнали в центр управління польотом, викликавши захоплення у Кремлі. Але потім передачі несподівано припинилися з нез’ясованих причин”, – зауважує журналіст.

Молінарі продовжує: “Радянські фахівці пояснювали несподіване припинення зв’язку все тієї ж бурею, що призвела до краху “Марса 2″, однак жодні версії відкидати не можна, аж до втручання інопланетян”.

“Відтоді подія, яка відбулася в місці приземлення в кратері Птоломеус, була оповита таємницею, аж доки 31 грудня минулого року Mars Reconnaissance Orbiter, що відстежував пересування по поверхні Марса двох марсоходів NASA, не сфотографував механічні уламки, ідентифіковані згодом як частини радянського зонда”, – резюмує оглядач.

За матеріалами  day.kiev.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *