3D-принтер друкує пластикові предмети - printerНа виставці CeBit, що відбулася в Ганновері, представлений «аматорський» 3D-принтер. Пристрої, здатні друкувати пластикові предмети, вже є у продажу на території Росії, однак дозволити собі такий апарат може не кожен – його вартість досить висока.

3D-принтер німецької компанії Fabbster обійдеться покупцям у 1 500 євро (близько 60 тис. рублів). Виробник моделі зазначив, що з удосконаленням процесу виробництва ціна на пристрій падатиме. Для того, щоб «роздрукувати» об’єкт, розмір якого відповідатиме півлітровій пляшці, принтеру потрібна година. Об’єкт виготовляється за допомогою накладання один на один декількох шарів пластика завтовшки 88 мікрометрів (товщина людської волосини).

При створенні одного «друкованого» предмета можна використовувати різні матеріали. Моделі для 3D-друку можна створювати самостійно в спеціалізованих програмах або скачувати з інтернету. На даний момент максимальні габарити «відбитка» повинні бути не більше 22x22x21 см, але теоретично немає обмежень щодо розмірів об’єкта. Компанія Fujitsu також випустила мобільний комп’ютер, оснащений екраном з діагоналлю 10 дюймів і системою біометричної ідентифікації. Так, щоб отримати доступ до функцій, користувачеві потрібно прикласти палець до сканера. Поки це лише прототип, але пристрій, за словами очевидців, працював безвідмовно. Наявність біометричного датчика, за словами розробників, ніяк не вплине на розміри пристроїв. А ось ціну картриджа для принтера (або його аналога для такої техніки), на жаль, не було озвучено.

За матеріалами сайту gizmonews.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *