Як отримати дохід від комерціалізації результатів наукових досліджень - c16 квітня 2013 року під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулося засідання робочої групи з врегулювання питань щодо практичного застосування результатів наукових досліджень та отримання доходу від їх комерціалізації. 

У заході взяли участь члени робочої групи – представники міністерства, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету технологій та дизайну, Київського національного торгово-економічного університету, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Сумського державного університету. 

«Питання щодо практичного застосування результатів наукових досліджень та отримання доходу від їх комерціалізації постало давно. Потрібно тепер створити нормативно-правові умови, які б дозволили розвивати цей напрям і наближатися до тих досягнень, які мають університети в усьому світі», – наголосив Євген Суліма. 

За його словами, з 2009 року кількість проданих вищими навчальними закладами ліцензій на результати наукової діяльності становить від 8 до 14 на рік, що є не достатнім. 

Євген Суліма звернув увагу, що «в системі звітності, статистики показників результатів відсутній показник, який би стимулював університети прагнути до підвищення цих показників». 

Під час засідання обговорено питання щодо законодавчого врегулювання стосовно отримання доходу вищими навчальними закладами від комерціалізації результатів наукових досліджень та його подальшого використання, патентування наукових розробок, реалізації права на інтелектуальну власність та інші. 

За результатами першого засідання прийнято рішення щодо подання членами робочої групи у двотижневий строк своїх пропозицій стосовно врегулювання нормативно-правової бази з зазначеного питання для подальшого обговорення під час наступного засідання.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *