17-річний школяр за 4 роки вивчив 20 іноземних мов - timoti doner17-річний Тімоті Донер з Нижнього Іст-Сайда в Манхеттені примудрився за досить короткий час перетворитися із звичайного школяра на справжнього поліглота з величезним лінгвістичним арсеналом.
Більшість підлітків можє освоїти, наприклад, пару фраз на івриті, але Тімоті Донер здатний на більше. Він чотири роки тому взявся вивчати іврит і не тільки, і в свої 17 володіє 20 іноземними мовами.

Свої надприродні здібності до опанування мов він описав у відео, яке виклав на YouTube. За рік воно зібрало кілька мільйонів переглядів по всьому світу. «Я дуже радий, що моє відео привернуло увагу людей до вивчення мов, до вивчення мовної культури», – сказав підліток. Під час запису учень школи Dalton у Верхньому Іст-Сайді говорить французькою, російською, німецькою, івритом, арабською, пушту, фарсі, китайською, італійською, турецькою, індонезійською, голландському, суахілі, хінді і ще шістьма мовами. Сам він зізнається, що володіє ними на різному рівні, але кожен день працює над собою.

«У мене, звичайно, не вистачає часу на всі мови одразу, але намагаюся встигати», – зізнається Донер. Хлопець до своїх успіхів ставиться дуже скромно і боїться, що одного дня його таланти можуть просто зникнути. Все через те, що є мовна теорія, яка стверджує, що людина може вивчати мови до свого граничного рівня, поки молода. «В теорії йдеться, що найбільшу здатність до вивчення мов ми маємо у 9 – 12 років», – розповідає Тімоті.

Мабуть, найбільш незвичайним у цій історії є те, що вивчати мови хлопець почав зовсім не з народження. Досі в школі він показував досить посередні результати. Тімоті почав вивчати французьку мову в третьому класі, латину – у сьомому, але не подавав особливих надій. Усе змінилося, коли він  досяг повноліття за іудейськими канонами (у хлопчиків це  13 років), і йому довелося вивчати закони і звичаї, права та обов’язки. Також його захоплювали пісні та фільми на івриті. Коли він підтягнув цю мову, то зважився взятися і за інші.

Підлітка часто запитують, вроджена в нього ця здатність чи набута? Він каже, що не знає. «Я знаю тільки те, що чим більше я займаюся, тим легше мені освоювати нові слова. Ви ознайомлюєтеся з різними граматиками, ідіомами, вимовою. І  починаєте  помічати в них схожість. Навчаєтеся їх класифікувати», – каже він. Тімоті тільки закінчив середню школу і думає в який коледж йому вступати. Він розглядає для себе можливість зробити кар’єру перекладача чи викладача іноземних мов у США.

За матеріалами сайту fedpost.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *