Міжнародний день інтелектуальної власності відзначатимуть під девізом «Творчість – наступне покоління» - dЩороку 26 квітня світ відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності з метою розгортання широкої дискусії щодо ролі інтелектуальної власності в заохоченні інновацій і творчості.  

Цьогоріч Міжнародний день інтелектуальної власності в Україні пройде під девізом «Творчість – наступне покоління». Цим девізом Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) привертають увагу громадськості до ролі молоді в розвитку країни.  

«З молодим поколінням України ми пов’язуємо майбутнє нашої держави, –відзначає голова Державної служби Микола Ковіня. – Саме тому на державному рівні дедалі більша увага приділяється питанням підвищення інтересу молоді до інтелектуальної власності (ІВ) – одного з найважливіших феноменів XXI століття. Участь молоді у винахідницькій діяльності, у розробці перспективних технологій і, звичайно ж, ефективному управлінні інтелектуальною власністю є ключовим чинником соціально-економічного розвитку країни, формування в нашій державі нової інноваційної культури».  

У рамках заходів з нагоди Міжнародного дня ІВ Державна служба проводить свято «Дні інтелектуальної власності», наповнене різноманітними урочистими заходами та цікавими подіями. Для участі в урочистостях запрошуються представники центральних органів державної влади, засобів масової інформації, а головне – активні сторони процесу правової охорони та впровадження інновацій: патентні повірені й патентознавці, дослідники й винахідники, представники творчих професій, автори й виконавці, викладачі й студенти вищих навчальних закладів. Двері цього інтелектуального свята також відкриті для всіх небайдужих громадян, які мають бажання отримати нові знання в галузі інтелектуальної власності, представити свої ідеї, налагодити ділові контакти, адже мета вищезгаданого заходу – формування правової культури та розширення знань у сфері ІВ.  

«Сподіваємося, що свято «Дні інтелектуальної власності» підвищить обізнаність суспільства щодо значення інтелектуальної власності в економічному, соціальному та культурному розвитку нашої країни, а також віддасть данину поваги творчості й духу винахідництва на національному та міжнародному рівнях, – зазначає Микола Ковіня. – Тож ми будемо раді всім гостям святкових заходів з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності».  

Урочисті заходи розпочнуться в конференц-залі готелю «Русь» 22 квітня з традиційного брифінгу керівників Державної служби та представників громадських організацій (початок – о 12:00). Відкриття виставки «Діти-винахідники» заплановане на 12:30. У рамках виставки представлені найкращі винаходи та творчі досягнення української молоді – винахідників та майстрів Малої академії наук України, Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України. У цей самий час розпочнеться презентація просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» й громадської кампанії «Я купую справжнє!», під час якої будуть представлені зразки контрафактних товарів, що розповсюджуються в нашій державі.  

Найурочистіша подія дня – вручення дипломів та пам’ятних відзнак переможцям всеукраїнського конкурсу «Винахід року» – розпочнеться о 13:30. Учасниками церемонії стануть представники провідних вишів, науково-дослідних колективів, підприємств – винахідники, яких по праву можна вважати винахідницькою елітою України. Призи будуть вручені переможцям конкурсу у 28 номінаціях. 

Кульмінацією святкування стануть майстер-класи старшого покоління для учнівської молоді в межах виставки «Діти-винахідники». Учасники заходу спільно розглянуть приклади охорони результатів творчості, можливості отримання доходів від такої діяльності: аналізуватимуться процеси розробки бізнес-плану, отримання охоронного документа, видачі ліцензії на використання результатів творчості. Серед наставників молоді – представники Державної служби, Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), компанії «Майкрософт-Україна», об’єднання «Український альянс по боротьбі з підробками та піратством», патентні повірені.  

Ділова програма Днів інтелектуальної власності триватиме з 25 – 30 квітня 2013 року. У ці дні в приміщенні ДП «УІПВ» для фахівців сфери ІВ відбудуться безоплатні семінари з питань правової охорони інтелектуальної власності та інноваційного розвитку підприємств: «Використання безпаперових інформаційних технологій в процесах набуття прав на об’єкти промислової власності» (25 квітня); «Особливості проведення експертизи заявок на позначення та промислові зразки» (29 квітня); «Аналітична інформація у сфері промислової власності в інноваційному розвитку підприємства» (30 квітня).  

Естетичною родзинкою свята стане персональна виставка творів члена Національної спілки художників України, Заслуженого художника України Сергія Шаповалова, організована в рамках спільної програми ДП «УІПВ» та Київського університету права НАН України «Інтелектуальна власність України – перлини сучасного живопису для молоді».  

Довідково:

Держави-члени ВОІВ проголосили 26 квітня – день, у який у 1970 році набула чинності Конвенція про ВОІВ, – Міжнародним днем ІВ – у цілях підвищення рівня обізнаності широкої громадськості з проблематики ІВ.

Відтоді Міжнародний день ІВ надає унікальну можливість усім зацікавленим громадянам світу щороку обговорювати й демонструвати те, яким чином ІВ сприяє процвітанню музики та мистецтва й стимулює технічні інновації, які допомагають нам створювати новий світ. 

Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *