Представника України вперше обрано до Ради GLOBE Європи та Євразії - globeПрограма GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля») – це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників, спрямовані на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень.

Участь у цьому проекті вже понад 20 років беруть 112 країн світу. Україна приєдналася до програми GLOBE у 1999 році. Національним координатором програми в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Учасників зустрічі привітали Джефрі Левайн, посол США в Естонії, та Карл Торстейн-Хетланд, Голова Ради GLOBE Європи та Євразії.

Перші два дні конференції були присвячені обміну досвідом реалізації програми. Кожен з координаторів представив звіт про проведену роботу в рамках програми GLOBE за минулий рік. Зокрема, для презентування міжнародного проекту з дослідження забруднення повітря «Чорний Карбон» (Франція, Естонія) були запрошенні учні шкіл Естонії, які безпосередньо проводили експерименти та вимірювання. Координатори поділилися також досвідом проведення тренінгів, навчальних занять, дослідницьких експедицій і щорічних з’їздів для учнів GLOBE Games.

У рамках заходу відбулися перевибори двох із шести членів Ради. За результатами голосування членом Ради GLOBE Європи та Євразії вперше за 14 років участі нашої держави в програмі було обрано представника України.

Наступна зустріч координаторів програми GLOBE Європи та Євразії пройде на Кіпрі у травні 2014 року.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *