Чоловіки мають материнський інстинкт - plachМолоді татусі не поступаються своїм дружинам в умінні визначати плач і крики своїх немовлят і вирізняти їх серед інших дітей. Це свідчить про однакову силу материнського інстинкту у слабкої і сильної статі.

Вважається, що материнський інстинкт «вмикається» в жінок під час виношування дитини. Одним з його виявів є здатність відрізняти свою дитину від інших немовлят за плачем і криками. Багато антропологів вважає, що такої здатності немає в чоловіків, біологічно не зацікавлених у виживанні дитини. Ця гіпотеза знаходила підтвердження в експериментах, у ході яких матері краще визначали плач свого немовляти, ніж їхні чоловіки.

Ніколас Метевон (Nicolas Mathevon) з Ліонського університету у Сен-Етьєні (Франція) і його колеги піддали сумніву ці висновки, додавши новий чинник в експерименти – час, який батьки проводили разом зі своїми дітьми. Вчені припустили, що молоді матері краще розпізнавали плач своїх дітей, бо вони більше часу перебували з немовлятами, ніж батьки сімейства.

Науковці  виправили цей недолік, зібравши групу добровольців, чоловіки і жінки в якій доглядали за своїми дітьми приблизно однаковий час. Автори статті записали плач немовлят на диктофон і запропонували батькам послухати п’ять аудіозаписів, тільки один  з яких містив крики їхньої дитини. Потім дослідники порівняли результати батьків і матерів і підбили  підсумки експерименту.

На подив психологів, і чоловіки, і жінки однаково ефективно справлялися з визначенням голосу своєї дитини. За їх словами, успіх залежав тільки від часу, який батьки проводили з дітьми. Як правило, чим більше мати або батько доглядали за немовлям, тим частіше вони відрізняли його плач від голосів чужих дітей. Це дає змогу говорити про те, що материнський інстинкт не є унікальною властивістю жінки, підсумовують автори статті.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *