Аеробіка уповільнює деградацію алкоголіків - alkashi1Аеробні вправи сприяють відновленню білої речовини в головному мозку, уповільнюючи когнітивні порушення в алкоголіків. Це встановили вчені з США, працю яких буде опубліковано у вересневому номері журналу Alcoholism: Clinical & Experimental Research.

«Відомо, що регулярні заняття аеробікою поліпшують пам’ять, самоконтроль, підвищують здібності до навчання. Це особливо стосується літніх людей, що займаються постійно, вважаючи, що це захистить їх від зниження когнітивних функцій у зв’язку з природним старінням», – повідомляє автор дослідження Холліс Керол (Hollis Karoly) з університету Колорадо в Боулдері.

Вправи захищають білу речовину в мозку від ушкоджень, що викликаються старінням і різними хворобами. До такого руйнування нейронів призводить і довгострокове вживання алкоголю.

Група дослідників вивчила дані 60 осіб (37 чоловіків і 23 жінок), які відповіли на запитання про проблеми з алкоголем, охоплюючи втрату самоконтролю, а також про заняття аеробікою. Автори, використовуючи знімки мозку, дослідили взаємозв’язок між вправами, алкоголем і змінами в структурах головного мозку. «Ми виявили, що зв’язок між вживанням алкоголю і станом білої речовини в мозку залежить від того, як багато людина займається аеробікою», – каже Керол.

Біла речовина грає ключову роль у роботі нервової системи, передаючи інформацію між областями мозку. Ушкодження білої речовини може призвести до порушення моторних функцій, сенсорних проблем і пізнавальних труднощів.

«І хоча ми поки точно не знаємо, чи здатні вправи захистити від ушкоджень, що спричиняє алкоголь, це дуже перспективне дослідження. Можна припустити, що люди, які відчувають проблеми в роботі мозку через алкоголь, могли б удатися до вправ, щоб зупинити процес деградації», – резюмувала Сюзан Теперт (Susan Tapert), професор психіатрії з університету Каліфорнії.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *