Освітянські профспілки та МОН обговорили виконання Галузевої угоди - galГалузева угода, що підписана 1 березня 2011 року між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки  є одним із основних нормативних документів соціального партнерства. На її підставі забезпечується реалізація досягнутих між МОН та ЦК Профспілки домовленостей про врегулювання професійних, трудових і соціально-економічних інтересів, прав і гарантій працівників освіти та студентства.

Стан виконання Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки було заслухано на VI пленумі ЦК Профспілки 17 квітня 2013 року.

Засідання пленуму вели члени Бюро президії на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим.

Стратегічний документ разом обговорювали й соціальні партнери – Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, заступник Міністра освіти і науки-керівник апарату Олексій Дніпров, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

З інформацією про стан виконання положень Галузевої угоди виступив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов. У доповіді чітко окреслено основні напрями соціального діалогу.

Модеруючи презентацію, Голова Профспілки зупиняв увагу присутніх на важливих акцентах переговорного процесу. Зокрема, вказано про спільні домовленості та здобутки, які позитивно позначилися на житті освітянської громади, а також озвучено питання, що потребують додаткового врегулювання.

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник у своєму виступі зупинився на важливих аспектах реалізації угоди. Так, недопрацьованими є питання пільг для учителів сільської школи, неузгодженість певних нормативів тощо.

«Разом із Профспілкою ми будемо обговорювати проблемні питання і на засадах соціального партнерства спільно їх вирішувати», – наголосив Дмитро Табачник.

Доповіді сторін діалогу були сприйняті і учасники пленуму активно долучилися до дискусії. Так, серед виступаючих документ обговорювали Василь Грановський – голова Волинської обласної організації, Олександр Яцунь – голова Київської міської організації, Катерина Волкова – голова Кримської республіканської організації, Ася Горшкова – голова Донецької обласної організації галузевої профспілки.

Підводячи риску під виступами і дискусіями пленум прийняв постанову, в основу якої лягли пропозиції щодо врегулювання проблемних питань співпраці та усі аспекти діяльності організаційних ланок Профспілки у зв’язку з цим.

За матеріалами прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *