Днями Яремче Івано-Франківської області відбулась Всеукраїнська семінар-нарада з питань поширення передового досвіду у сфері управління професійно-технічними закладами на основі потреб роботодавців.

У роботі семінар–наради взяли участь представники департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, Університету менеджменту освіти НАПН України, Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, а також заступники начальників регіональих управлінь освітою та директори регіональних навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.

За час існування проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» у 2005-2012 роках було підготовано 20 публікацій навчальних матеріалів та посібників; проведено понад 90 семінарів, у яких брали участь 30 канадських спеціалістів; організовано 8 навчальних поїздок до Канади й Центральної та Східної Європи, в яких взяли участь понад 100 українських фахівців в галузі професійно-технічної освіти тощо.

Анжела Войцехівська, директор міжнародних проектів Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, поділилася досвідом управління канадськими професійно-технічними навчальними закладами на основі потреб роботодавців, розповіла про роль Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій у місцевій економіці Канади.

Доповідачі окреслили основні проблемні питання у галузі  професійно-технічної освіти у 2011-2012 навчальному році та перспективи її розвитку.

Алла Луцька, начальник відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти, ознайомила присутніх з планом заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікації.

Про науково-методичне забезпечення навчально-виробничого процесу професійно-технічних навчальних закладів у своїй доповіді закцентував увагу Віктор Паржницький, начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічно освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Петро Коржевський, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, презентував досвід пілотного регіону проекту у впровадженні нових методів управління у системі професійно-технічної освіти. Представлено механізм диверсифікації фінансування професійно-технічної освіти на регіональному рівні.

Про інтеграцію інновацій проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» у навчальні програми Інституту менеджменту освіти  курсів підвищення кваліфікації для керівних кадрів профтехосвіти розповіла Лариса Сергеєва, кандидат педагогічних наук, докторант університету.

Під час наради учасники обговорили проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про професійно-технічну освіту» щодо урегулювання деяких питань у зв’язку з проходженням  виробничої практики.

За матеріалами прес-центру МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу