Переможець інтелект-шоу "LG Еврика" витратив виграш на дослідження в екології - tymurУ 2002 році, будучи студентом першого курсу Львівського національного університету імені Франка, Тимур вирішив узяти участь у популярному тоді інтелект-шоу “LG Еврика”, що транслювалося на одному з телеканалів. І виграв! 17-річному львівському студенту дістався головний приз –  сертифікат на $ 32 тисячі. І юний учений витратив їх на екологічні дослідження. Зокрема, на дослідження ґрунту і з’ясування причин зникнення лісів в українських Карпатах і Кримських горах.

Інтерес до екології у Тимура з’явився ще в 5-річному віці, а першою прочитаною книгою була не буквар, а твір Джеральда Даррелла “Три квитки до Едвенчер” про захоплюючі експедиції в британську Гвіану.
Сьогодні Тимур – завідує лабораторією в НДІ.

– І я, і мої батьки із задоволенням дивилися інтелект-шоу, – згадує Тимур, якому вже 27. Він кандидат сільськогосподарських наук, еколог. – Якось тато мені каже: “А чому б тобі не спробувати свої сили? Ти ж недурний. Давай! Люди заробляють гроші своїм розумом. Ти теж зможеш!”. І ми разом  вирушили до Києва.

– Цей момент у моєму житті став доленосним, – розповідає Тимур. – Я побував у Південній Кореї, а на виграні гроші придбав необхідні реактиви та обладнання для досліджень – наприклад, інфрачервоний газовий аналізатор і спектрофотометр.
А ось залишитися за кордоном юний учений не захотів.

– По-перше, незважаючи на те, що ім’я у мене тюркське, а прізвище чеське, в Україні мені комфортно, – з гумором розповідає Бедернічек і серйозно додає. – Я патріот цієї країни. По-друге, на момент виграшу я вже почав проводити наукові дослідження під керівництвом професора Зенона Гамкала – вчителя, якого я довго шукав. Ну а по-третє, за кордоном цих грошей вистачило б тільки на навчання, а тут мені вдалося провести безліч експериментальних досліджень.

Крім того, в університеті Тимур очолював ще й екологічну організацію “Служба охорони природи”. Разом з іншими студентами та аспірантами хлопець активно боровся з незаконним утриманням  ведмедів у неволі, браконьєрами, а також проводив масштабні кампанії з захисту від вирубки одного з останніх у Європі дубових пралісів – урочища Корналовичі, що у Львівській області. В результаті Тимуру і його однодумцям пощастило врятувати від вирубки кілька унікальних лісових екосистем.

Нині Тимур Бедернічек продовжує активно займатися науковою діяльністю і бере участь в екологічних акціях.

За матеріалами сайту kp.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *