Студент спростував висновки професорів Гарварду щодо сповільнення росту економіки - arroСтудент Массачусетського університету Томас Херндон спростував висновки двох гарвардських професорів про те, що високий рівень держборгу різко уповільнює економічне зростання.

Професори Гарварду Кеннет Рогофф і Кармен Райнхарт опублікували свою роботу “Зростання під час боргу” в 2010 році. У ній вони вивчили економічну історію 20 провідних розвинених країн у 1946 – 2009 роках і дійшли висновку, що подолання держборгом позначки 90 % ВВП призведе до різкого уповільнення зростання економіки – в середньому до -0,1 % ВВП.

Цей висновок потім активно використовувався, щоб переконати політиків і громадськість у необхідності жорсткої економії через підвищення податків і урізання держвидатків.

Однак повторна перевірка дослідження гарвардських професорів показала, що високий держборг впливає на темпи зростання не так драматично. “Середні темпи реального зростання ВВП у країнах, де держборг перевищує 90 % ВВП, рівні 2,2 %, а не -0,1 %”, – зробили висновок студент Массачусетського університету Томас Херндон і професори Майкл Еш і Роберт Поллін у своїй роботі “Чи справді високий держборг системно знижує економічне зростання: Критика Райнхарта і Рогоффа”.

Усе почалося з завдання, даного Херндону за курсом економетрики. Використовувати як базу для своїх розрахунків він вирішив роботу Рогоффа і Райнхарта, однак його власні підрахунки вперто не збігалися з даними світил сучасної економіки. Він навіть попросив у них робочі версії таблиць, на основі даних яких вони написали свою роботу, але і їх повторна перевірка показала, що перевищення держборгом 90 % ВВП призведе до уповільнення середнього зростання ВВП з 3,2 % тільки до 2,2 %.

Рогофф і Райнхарт пізніше визнали тільки факт помилки в розрахункових формулах, але критика двох гарвардських економістів їх колегами з Массачусетсу вже призвела до дебатів у науковому середовищі. Експерти відзначають, що розбіжності двох груп дослідників ще раз доводять, що можливості проведення експериментів або широких порівнянь у макроекономіці обмежені.

Удар по аргументах прихильників різкої і швидкісної економії було завдано напередодні щорічних зустрічей МВФ і Світового банку 19 – 21 квітня, де, як очікується, багато країн зони євро будуть домагатися послаблень у частині урізання держвидатків і підвищення податків.

Примітно, що в 2001 – 2003 роках Рогофф був головним економістом МВФ, відомим драконівськими умовами надання своєї допомоги. Однак з минулої осені фонд кардинально змінив свою позицію і тепер закликає США не перестаратися з бюджетним секвестром.

За матеріалами сайту news.finance.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *