У Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХУПС) перебувала з триденним візитом делегація офіцерів збройних сил Французької Республіки на чолі з французьким військовим радником при Міністерстві оборони України полковником Жаном-Луї Делетом. Основна мета візиту іноземних військових на Харківщину полягала в обміні досвідом з питань підготовки льотного складу. Протягом декількох днів закордонні гості знайомили українських військових з організацією підготовки фахівців льотного складу Французької Республіки.

«Нам було цікаво дізнатися про французьку методику наземної підготовки курсантів до польотів, порядок використання та можливості їхніх тренажерів, критерії розподілу курсантів за родами авіації тощо», – зауважив т.в.о. начальника ХУПС полковник Андрій Алімпієв.

Авіаційні фахівці університету презентували вітчизняну систему підготовки курсантів-пілотів ХУПС та льотчиків-інструкторів 203-ї навчальної авіаційної бригади, що у Чугуєві.

Під час огляду навчально-матеріальної бази льотного факультету гості ознайомилися з методикою тренажерного навчання курсантів університету. А представник іноземної делегації і досвідчений льотчик – підполковник Жером Кофлар спробував на практиці тренажер реактивного літака Л-39 “Альбатрос”. Після завершення віртуального польоту він розповів про свої враження під час польоту.

«Літак дуже маневровий, а сам тренажер дозволяє відпрацьовувати велику кількість вправ з пілотування та бойового застосування. У керуванні він трохи схожий на французький літак типу “Alpha Jet”. Дякую за таку технічну можливість, так би мовити, відчути себе українським льотчиком», – поділився враженнями французький льотчик.

Познайомилися іноземці й з комплексним тренажером вертольоту Мі-8МТВ, який дозволяє не тільки імітувати роботу систем перед польотом та у польоті, а також дозволяє моделювати відмови систем у польоті в реальній динаміці.

Про особливості тренажерної підготовки курсантів-льотчиків французькій стороні детально розповів заступник начальника льотного факультету з навчальної роботи підполковник Юрій Полянський.

«У наших спеціалізованих класах хлопці вчаться виконувати польотні завдання та відпрацьовують дії під час виникнення позаштатних ситуацій. Тож ще до початку керування справжньою бойовою технікою вони оволодівають певними навичками пілотування», – розповів підполковник Юрій Полянський.

Також під час робочих зустрічей широко обговорювались питання організації навчання, різних програм міжнародного обміну досвідом.

 За матеріалами сайту kmu.gov.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *