Днями на телеканалі «ICTV» у програмі «Факти» показано сюжет щодо медогляду школярів у загальноосвітніх навчальних закладах. У зв’язку з цим, Міністерство освіти і науки України інформує.

З метою покращення якості проведення медичних оглядів, за ініціативи Міністерства освіти і науки, урядом прийнято постанову від 14 січня № 25 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», якою передбачається щорічне проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів медичними працівниками у загальноосвітніх навчальних закладах. 

Також повідомляємо, що з 1 вересня 2012 року набули чинності нові Типові штатні нормативами для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 6 грудня 2010 р. № 1205, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 грудня 2010 р. за № 1308/18603. Відповідно до цих нормативів, у школах передбачено посаду медичної сестри у випадках, коли медичне обслуговування навчального закладу не здійснюється закладами охорони здоров’я. Якщо в школі навчається 100 і менше учнів вводиться 0,5 посади медичної сестри, за більшої кількості учнів – 1 посада. 

Зазначимо, що питання якості надання послуг медичними працівниками та наявність у країні достатньої кількості підготовлених фахівців, належать до компетенції Міністерства охорони здоров’я.  

Щодо стану здоров’я дітей, то він дійсно викликає стурбованість. Однак, Міністерство освіти і науки не стоїть осторонь цих гострих питань, а веде активну боротьбу за збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління. Так, для збільшення рухової активності, у нових навчальних планах передбачено на навчальний предмет «Фізична культура» по 3 години на тиждень з 1-го по 11-й клас незалежно від підпорядкування та спеціалізації закладу.  

Нині активно удосконалюється предмет «Фізична культура»:  

– затверджено нову навчальну програму для 5 – 9 класів. Змістове наповнення предмета «Фізична культура» навчальний заклад формуватиме самостійно з варіативних модулів, що представляють собою окремі види спорту. Це дає змогу підвищити зацікавленість дітей, урахувати регіональний компонент та матеріальну базу закладів освіти;  

– з упровадженням нової навчальної програми змінено підходи до оцінювання навчальної діяльності учнів. Залікові вправи тепер оцінюватимуться з врахуванням прогресу особистого результату кожного учня. Також враховуються ступінь активності учнів на уроках, залучення учнів до занять фізичною культурою в позаурочний час, участь у спортивних змаганнях усіх рівнів;  

– розроблено принципово нову навчальну програму з фізичної культури для початкової школи, навчальний матеріал якої об’єднаний за способами рухової діяльності. До програми увійшли школа культури рухів, школа пересувань, школа м’яча, школа активного відпочинку, школа постави тощо. Навіть з назв розділів зрозуміло, що програма чітко спрямована на виконання здоров’язберігаючої функції.  

– відмінено оцінювання з фізичної культури в початковій школі за новою програмою. Це має сприяти розумінню того, що займатися фізичною культурою слід не заради оцінок;  

З цього навчального року запроваджено учнівську олімпіаду з фізичної культури. Вона пройшла в 4 етапи (шкільний, районний, обласний, Всеукраїнський), а переможці Всеукраїнського етапу мають пільги при вступі до вищих навчальних закладів відповідного профілю.  

Міністерством ініціюються та проводяться спортивно-масові заходи, які покликані активізувати фізкультурно-оздоровчу роботу. Так, з 20 березня до 12 травня 2012 року проведено Національний Кубок шкільного футболу Євро–2012. Учасниками турніру стали майже 10 тисяч шкільних команд. Близько 140 тисяч учасників виборювали право представляти свій навчальний заклад у наступних стартах. За олімпійською системою відбулося близько 8 тисяч футбольних зустрічей, які визначили 627 переможців районних та міських змагань.  

Фінальна гра відбулася 12 травня 2012 року на футбольному полі Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Глядачами фіналу Національного кубка шкільного футболу Євро–2012 стали більше 50 тисяч вболівальників.  

Наприкінці минулого року також підписано Договір про взаємодію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Федерації футболу України щодо розвитку шкільного футболу в загальноосвітніх навчальних закладах України в 2013-2016 роках. Новий Договір передбачає щорічне проведення національних турнірів зі шкільного футболу серед дівчат. Цьогорічні обласні фінали заплановано на кінець квітня – початок травня.  

Хочемо наголосити, що важливим питанням є навчання дітей плавання. А йдеться не лише про формальність: уміє дитина триматися на воді чи ні (хоча статистика свідчить, що більше половини дітей таки не вміє триматися на воді). Неабиякими труднощами у вирішенні цього питання є відсутність в розпорядженні освітян достатньої кількості плавальних басейнів. У свою чергу, Міністерство освіти і науки надіслало листа керівництву областей з проханням підтримати нашу ініціативу та сприяти проведенню акції «Урок плавання». Під час акції планується залучити всі можливості регіонів з метою навчання дітей дошкільних закладів та початкової школи плаванню.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *