Жоден ВНЗ не готує сурдоперекладачів для 100 000 глухих українців - 8d0bf70 ihor kobel

“Українське суспільство не готове до адаптації глухих”, – таку думку  висловив Ігор Кобель, доцент Українського Католицього університету, який зараз працює в університеті імені Томаса Ґаллодета у Вашингтоні, єдиному у світі ВНЗ  для глухонімих.

За словами Ігора Кобеля, жоден український коледж, чи виш не займається підготовкою сурдоперекладачів.

“Невелику кількість спеціалістів готує лише Українське товариство глухих. Якби не їхній навчальний центр, то я собі просто не уявляю, як глухі давали би собі раду зі щоденними проблемами”, – зазначив Ігор Кобель.

Ігор Кобель також зазначив, що українські школи не готові технічно та кадрово до впровадження інклюзивної освіти глухих дітей, що передбачає їх навчання у звичайних класах.

“Українським батькам буває не зручно возити дітей до шкіл для глухих за 100 кілометрів. Проте варто зрозуміти, що саме спеціалізована школа сформує в глухої дитини свідомість, культуру та мову, без яких у масовій школі дитина просто зачахне”, – зауважив доцент Католицького університету.

В Україні, за різними даними, налічується 120 тисяч глухих. Більшість з них здобуває середню освіту в спеціалізованих школах-інтернатах. Далі в доросле життя їм асимілюватись дуже складно, адже роками людей з вадами слуху чи мови вважали майже неповносправними.

Останніми роками за допомогою західних грантів в Україні почали відновлювати навчання української жестової мови. Один з ініціаторів цього процесу – доцент Українського Католицього університету Ігор Кобель.

За матеріалами сайту ukrainian.voanews.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *