Юрій Сіканов, герой документального фільму «Шахта № 8» поспілкується зі школярами.

У вівторок, 23 квітня о 10.00  в актовому залі Ужгородської ромської школи № 13 (вул. Дендеші, 23, “Радванка”) відбудеться «Урок правової свідомості та громадської активності» у формі перегляду уривків документального фільму «Шахта № 8» та зустрічі школярів з героєм фільму Юрієм Сікановим, який у 15 років, залишившись сиротою, замість навчання пішов на смертельно небезпечну роботу в нелегальній шахті, щоб прогодувати сім’ю і дати можливість двом сестричкам закінчити школу. Організатор – молодіжна громадська організація «Учнівське братство».

«Шахта № 8″ – документальний фільм про життя в шахтарській глибинці. Він був знятий естонцями в 2008 році в місті Сніжне Донецької області.
Головний герой фільму – п’ятнадцятирічний хлопчик Юра Сіканов, який змушений працювати в нелегальній шахті, щоб прогодувати своїх сестер. Шахта № 8 – назва селища в Сніжному, де вугілля залягає дуже близько до поверхні і жителі викопують його прямо в городах.
У березні 2012 року фільм не був допущений до демонстрації на фестивалі документального кіно в Україні DocudaysUA. Заборона кінострічки викликала сплеск інтересу до фільму, який подивилися в інтернеті сотні тисяч глядачів.
Восени 2012 року головний герой фільму Юрій Сіканов був жорстоко побитий бейсбольною битою в бійці з сусідами.

За матеріалами сайту zaholovok.com.ua

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Ромські школярі зустрінуться з героєм фільму «Шахта № 8»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *