Школярам подарували комп'ютери з китайською «військовою» ОС - komp1В Одеській області на комп’ютерах, подарованих школам у рамках гуманітарної допомоги, виявилася встановлена китайська операційна система Kylin. ОС Kylin була створена в Оборонному науково-технічному університеті Китаю і схвалена для використання в Народно-визвольної армії КНР.

У міністерстві освіти, куди звернулися по коментарі журналісти, підтвердили, що обладнання було не куплено, а подаровано Україні Китаєм. Вантаж (усього 16 тисяч комп’ютерів) був доставлений до Києва 21 серпня, а потім розподілений по областях. Тепер, правда, як заявив співробітник одного з районних відділів освіти, систему Kylin доведеться міняти на щось інше.

“У такому вигляді машини впроваджувати у навчальний процес не можна, – зазначив він. – Ми думаємо над тим, щоб установити на них «Віндоус», проте ліцензійна система коштує грошей, які ще потрібно знайти. У бюджеті цих коштів зараз немає”.

За матеріалами  svit24.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

5 коментар до “Школярам подарували комп’ютери з китайською «військовою» ОС”
  1. Вірно,Natalya! І дану ПЕОМ виділити в класі інформатики, як окреме робоче місце для учнів,що виявили бажання далі вчитися на IT-спеціальності. Користь для них і стимул до знань для інших. Тим більше,що для цього, аж ніяких “коштів з бюджету” і так дірявого, – зовсім НЕ ПОТРІБНО!

  2. OpenOffice.org Writer чи OpenOffice.org Calc – чудові офісні додатки та по своїй функціональності може навіть в чомусь кращі від тих же Word та Excel. Тим більше, що ці додатки успішно працюють і з будь- якою версією Windows. OpenOffice.org також безконфліктно вживається поряд з пакетом MS-Office на одній ПЕОМ. Тільки, відповідно, файл створений тією чи іншою офісною програмою потрібно відкривати “рідною” прогою. І все чудово. Хіба погано,якщо дитина навчиться створювати та редагувати файл і в Microsoft Word і в OpenOffice.org Writer? Тому, на ПЕОМ з різними ОС в межах одного навчального закладу ніяких перешкод не буде. А в плані знайомства дітей з обчислювальною технікою та програмними засобами було б зовсім не зайвим ознайомити їх, що в світі не все базується тільки на Windows, а ще є, наприклад – MS DOS, Apple Mac OS, Linux, Android, тощо і Kylin, в тому числі… Тільки якщо і вчителі не готові,і якщо ці комп`ютери – для вчительських потреб, а не для учнів, тоді так – їм це не підходить, зайвий раз морщить своє чоло… :))

  3. ““Cпівробітник одного з районних відділів освіти” не знає про що говорить,а може набиває собі ціну просто по-незнанню. Китайські компьютери укомплектовані Linux-подібною операційною системою Kylin з русифікованим графічним призначеним для користувача інтерфейсом і пакетом офісних додатків. На комп’ютерах, переданих в якості гуманітарної допомоги в Україну, всі основні програми переведені на російську мову. За умовчанням встановлений модуль Adobe Flash, а також інтернет-браузер Mozilla Firefox.Також встановлено пакет офісних програм NeoShine Office (NS Office), створений на базі відомого пакету OpenOffice.org” – тут я з вими згоден повністю та цілково.
    А от з другою частиною – аж ніяк!!!!
    Дійсно працювати з операційною системою Linux та вільним програмним забезпеченням – одне задоволення але цим задоволенням ще потрібно вміти користуватись. Вчителі (більшість) до цього не готові, а про дітей і говорити нічого, більшість навіть такого слова як Linux і не знають. А далі розглядаючи методичні проблеми, накшталт: комплекси практичних робіт, корегування навчальної програми, участь тих самих дітей у олімпіадах за межами школи (а це значить MS Office, а не OpenOffice) і т.д., підводить до висновку – без Windows ці ПК школі і задарма не потрібні. А бо ж встановлювати ОС без ліцензії та вчити дітей.

  4. “Cпівробітник одного з районних відділів освіти” не знає про що говорить,а може набиває собі ціну просто по-незнанню. Китайські компьютери укомплектовані Linux-подібною операційною системою Kylin з русифікованим графічним призначеним для користувача інтерфейсом і пакетом офісних додатків. На комп’ютерах, переданих в якості гуманітарної допомоги в Україну, всі основні програми переведені на російську мову. За умовчанням встановлений модуль Adobe Flash, а також інтернет-браузер Mozilla Firefox.Також встановлено пакет офісних програм NeoShine Office (NS Office), створений на базі відомого пакету OpenOffice.org, що аж нічим не гірше за Microsoft Office. Для школи цього – з головою… Просто ніхто нічого не знає,вперлись лобом в Windows або підводять основу для того, щоб вибити ще “копійку” мовби на софт. Соромно так, на нормальні подарунки реагувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *