Лікарі дозволили не митись - dushМитися занадто часто не дуже корисно, особливо з використанням таких популярних засобів, як рідке мило, попереджають ізраїльські лікарі. На думку доктора Рахелі Луцато, навіть улітку не варто приймати душ частіше за два-три рази на тиждень.

Особливо доктор Луцато не рекомендує щоденне миття голови. За словами фахівця, прийняті зараз на Заході гігієнічні стандарти начебто щоденного прийому душу, продиктовані винятково соціальними, а не медичними рекомендаціями. Навпаки, щоденне обмивання всього тіла, та ще й із застосуванням мильних розчинів, небезпечне для здоров’я. Справа в тому, що від частого миття порушується кислотно-лужний баланс шкірних покривів, вони висушуються, а крім того, руйнується природне “змащення”, що   захищає шкіру від грибків і бактерій.

Саме рідке мило має найбільш руйнівний вплив через підвищену концентрацію поверхнево-активних речовин. До того ж рідкі миючі засоби гірше змиваються з шкіри. Існують наукові дослідження, що дають змогу припустити, що при постійному змиванні верхнього шару шкіри, порушується зона, що синтезує вітамін Д – це викликає його дефіцит в організмі.

На думку доктора Луцато, для підтримки здоров’я найкраще приймати душ лише двічі на тиждень, а щодня виконувати тільки локальні гігієнічні процедури. Також лікар рекомендує після миття вушні раковини протирати рушником і не користуватися вушними паличками та іншими “проникаючими” засобами.

 За матеріалами ИТАР-ТАСС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *