Незрячі зможуть читати SMS - telefonНовий пристрій, розроблений в університеті індійського міста Ахмедабад, дасть змогу незрячим читати SMS та інший контент. Телефон має унікальний екран, що може трансформувати текст у шрифт Брайля. Цей шрифт – алфавіт, в якому букви представлені у вигляді груп невеликих опуклостей. Це дає можливість незрячим людям читати пальцями. Тоді як звичайний екран незалежно від того, що на ньому показано, завжди залишається пласким. Розробники час від часу анонсують технології, завдяки яким тач-дисплеї зможуть симулювати фізичні кнопки, але всім їм поки ще далеко до масового виробництва.

Розробка індійських учених може з’явитися вже зовсім скоро. Адже вона базується на добре відомій технології, що використовувалася ще в матричних принтерах. А саме: екран нового смартфону складається з набору мікроголок, що здатні підніматися і опускатися, формуючи відчутний пальцями рельєф, а саме – шрифт Брайля. Через механічну природу дисплея його швидкодія значно нижча, ніж у РК-екранів. Але з урахуванням потреб незрячих, висока швидкість зміни пікселів не потрібна. В іншому майбутній мобільник – звичайний телефон зі звичними елементами управління.

Зараз учені займаються виготовленням першого прототипу, адже їх телефон є дослідницьким зразком і не має навіть корпусу. Після завершення цього етапу розробники сподіваються, що виробники візьмуться за випуск такого гаджету.

За матеріалами MTStoday

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *