СТВОРЮЄМО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР РАЗОМ - обрії1На початку квітня в Київському націо­нальному університеті імені Тараса Шевченка вперше зустрілись учасники консорціуму за проектом TEMPUS «Європейська політика сусідства: право та належне правління» (EUNEG). Проект передбачає створення міжнародної магістерської програми, до якої входитимуть дев’ять обов’язкових курсів та два модулі по три курси на вибір за двома спеціалізаціями. Проект триватиме з 15 жовтня 2012 року по 14 жовтня 2015 року. Головним координатором проекту є професор Сільво Деветак, голова Департаменту міжнародного права і міжнародних відносин юридичного факультету Університету Марібора (Словенія).

Партнери – ВНЗ країн ЄС (Словенія, Італія, Німеччина, Румунія) та Росія, Молдова й Україна. Загалом у проекті беруть участь 14 університетів. Мета проекту – підготовка спеціалістів для подальшого розвитку країн-партнерів TEMPUS, зокрема через їхню співпрацю з ЄС, підтримка реформ вищої освіти в цих країнах з урахуванням змін, що відбуваються в Євросоюзі згідно зі стратегією розумного, сталого і всеохоплюючого розвитку – Europe 2020, а також стратегічних засад європейської співпраці в освіті та підготовці фахівців (ET 2020) у рамках Болонського процесу. Це матиме вплив на поліпшення спів­праці країн-партнерів з ЄС та сприятиме створенню європейського освітнього простору.

Тож учасники проекту працюватимуть над створенням спільних навчальних планів, програм і допоміжних елементів, необхідних для навчання, що буде організоване у восьми університетах Молдови, Росії, України. Їхнім завданням буде розробка чотирьох нових загальних навчальних планів і п’яти модулів з інтегрованою інфраструктурною підтримкою: лабораторії, комп’ютери тощо.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *