Першу Міждународну оперну премію вручать у Лондоні - OPERA1У британській столиці відбудеться перша Міжнародна оперна премія (International Opera Awards). Церемонія пройде сьогодні в лондонському готелі Hilton на Парк-Лейн.

Оперний аналог «Оскара», як уже охрестили нову премію журналісти, буде присуджуватися в більш ніж 20 номінаціях, за перемогу в яких поборються як цілі оркестри, так і окремі виконавці, композитори та інші діячі оперного мистецтва – всього близько 1,5 тис номінантів з 40 країн.

Міжнародна оперна премія присуджуватиметься у наступних номінаціях: «Кращий молодий виконавець», «Кращий хор», «Найкраща оперна компанія», «Кращий оперний оркестр», «Кращий режисер», «Кращий художник з декорацій», «Кращий дизайнер», «Найдоступніший театр», «Кращий співак», «Краща співачка», «Кращий альбом», «Кращий концертний альбом», «Кращий виступ на DVD», «Кращий дебютант» (серед диригентів або режисерів), «Краща нова постановка», «Кращий диригент», «Кращий спонсор», «Краща знову поставлена робота», «Краща світова прем’єра», «Кращий оперний фестиваль» та «Кращий художник по світлу».

Як сказав один із членів журі премії – колишній глава звукозаписувального лейблу EMI Classic Пітер Олуорд, «опера є одним з основних видів мистецтва, і ми повинні ставитися до нього відповідним чином».

На відміну від кіно, театру і багатьох інших видів мистецтва, в яких щорічно вручається безліч премій, опера до теперішнього моменту такими не володіла. Тільки в 2012 році був заснований фонд Міжнародної оперної премії. Це стало можливим завдяки зусиллям редактора журналу «Опера» Джона Елісона і великого бізнесмена, мецената та великого шанувальника оперного жанру Гаррі Хаймена.

За матеріалами News.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *