Вітчизняні інтернатні заклади заповнені тільки на 60 %.

Замість дитбудинків та шкіл–інтернатів потрібно стимулювати розвиток дитячих будинків сімейного типу, а також підтримувати усиновлення, вважає Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
Чиновники впевнені: інтернатна система, яка діє в країні з радянських часів уже давно застаріла.

В 108 дитячих будинках, де виховуються діти до семи років, з передбачених 7 400 місць зайнято 4 400. Ці дані стали відомі після аналізу таких закладів. Аналогічна ситуація, за словами Уповноваженого з прав дитини, спостерігається в школах-інтернатах, де замість 17 тисяч дітей виховується понад 10 тисяч сиріт.

«Нерідко зустрічається така ситуація, коли інтернати наповнюються штучно, за рахунок кризових сімей. Замість того, щоб надати сім’ї необхідну допомогу, в неї просто забирали дитину і позбавляли батьківської опіки», — сказав Павленко. За його словами, такі махінації провертають працівники інтернатів, боячись втратити місце роботи. Уповноважений з прав дитини підкреслив, що інтернатна система давно потребує реформування, а пріоритетним напрямом має стати усиновлення дітей або їх розміщення в дитячих будинках сімейного типу.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *