Як навчити дитину ефективно користуватися комп'ютером - devochkaЯкщо ваш малюк занадто багато часу проводить за комп’ютером, можливо, варто звернути увагу як на організацію його дозвілля, так і на психологічний взаємозв’язок.

– Спробуйте  зрозуміти, чим саме приваблює комп’ютер дитину. Часто буває так, що в  онлайн-світі вона отримує те, чого їй бракує в справжньому житті. Друзі, спілкування, захопливі пригоди. Можливо, дитина проводить дуже багато часу за комп’ютером не знічев’я, а через серйозні психологічні причини.

– Можливо, у вашої дитини занадто багато вільного часу. Організуйте дитину так, щоб вона  проводила  його з користю. Нехай відвідує секції та гуртки, більше гуляє з однолітками.

– Можливо, дитині не вистачає спілкування з вами. Так сталося, що комп’ютер часто стає  нянькою дитини і вивільняє час батьків. Адже чадо не відволікає вас, не ходить по п’ятах і не пристає  з розпитуваннями, а ви можете спокійно зайнятися своїми справами. Але цей підхід кардинально неправильний. Частіше беріть дитину за руку і ведіть гуляти, просіть сходити в магазин, допомогти прибрати тощо.

– Поставте пароль, якщо дитина стала погано навчатися. Працює це так: ви ставите пароль на комп’ютер. Потім кажете, що дитина отримає пароль одразу  після того, як зробить усі уроки і дасть їх на перевірку.

– Вживайте радикальних заходів. Якщо ваша дитина не вчиться і нормально не спить через комп’ютер, час застосовувати  жорсткі виховні прийоми. Наприклад, заховайте шнур від комп’ютера.

– Спробуйте не сприймати комп’ютер як ворога. За допомогою нових технологій дитина може отримувати знання і розвивати свої навички. Спробуйте запропонувати дитині розвивальні ігри, відео для вивчення іноземних мов, закачайте цікаві книги.

За матеріалами сайту woman.delfi.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *