До Міністерства освіти і науки останнім часом надходять запити щодо вивчення у загальноосвітніх начальних закладах курсів духовно-морального спрямування.  

Інформуємо, що вивчення вищезазначених курсів, як і у попередні роки, буде продовжуватись у наступному навчальному році за рахунок варіативної складової Типових навчальних планів. Можливість вибору вивчення цих курсів розшириться, оскільки кількість годин варіативної складової для 5 класу збільшується до 3,5 годин на тиждень. Для порівняння (нині 2,5 години на тиждень). Як і раніше, викладання предметів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах запроваджується за умови письмової згоди батьків та за наявності підготовленого вчителя.  

Міністерство постійно працює над удосконалення навчально-методичного забезпечення вищезазначених курсів. І якщо у 2005 році не було жодної назви, яка б мала гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки» і відповідала б сучасним вимогам до навчальної літератури, то зараз їх кількість складає не один десяток. На сьогодні створено та видрукувано концептуальні засади вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах предметів духовно-морального спрямування, програми, підручники, методичні посібники для вчителів, робочі зошити, хрестоматії для учнів з християнської етики та інших курсів духовно-морального спрямування. Наявні також електронні посібники.  

Щорічно розробляються і доводяться до відома органів управління освітою на місцях, обласних (міських) інститутів післядипломної педагогічної освіти методичні рекомендації стосовно вивчення курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах.  

Обласними (Київським та Севастопольським міськими, в АРК – республіканським) інститутами післядипломної педагогічної освіти щорічно проводяться курси з підготовки вчителів предметів духовно-морального спрямування (всього за даними з регіонів підготовлено більше 10 тисяч вчителів).

 

Щорічно проводяться конференції, семінари, засідання круглих столів, присвячені вищезазначеній тематиці.

 

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *