Костянтин Грищенко: Україна здатна бути конкурентоспроможною на міжнародному ринку інтелектуальних продуктів - kj122 квітня в Києві у конференц-залі готелю «Русь» відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності. Цьогоріч свято проходить під девізом «Творчість – наступне покоління». Організаторами урочистостей виступили Державна служба інтелектуальної власності України, Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), Філія «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» ДП «УІПВ». Захід, що об’єднав фахівців у сфері інтелектуальної власності, представників державних органів і громадських організацій, привернув увагу великої кількості представників засобів масової інформації. 

Привітання Прем’єр-міністра України Миколи Азарова зачитав голова Державної служби Микола Ковіня, після чого з вітальним словом до присутніх звернувся віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

«Тиждень святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності в Україні – потужна просвітницька подія. Державна служба абсолютно доречно цього року в центр уваги поставила не формальну звітність чи антипіратські заходи, а саме інформаційно-роз’яснювальну роботу серед дітей та молоді», – поділився своїми думками щодо тематичної спрямованості свята Костянтин Грищенко. Віце-прем’єр-міністр України висловив переконання, що в державі підростає талановита молодь, яка уже здатна продемонструвати світу результати своєї інтелектуальної праці. Проте, зазначив Костянтин Грищенко, успіх творців і винахідників значною мірою залежить від того, чи стане найближчим часом Україна державою, у якій авторські та суміжні права, патенти та винаходи ефективно захищатимуться. 

Костянтин Грищенко особливу увагу звернув на те, що однією з основних проблем у сфері правового захисту інтелектуальної власності є недостатньо високий рівень правової обізнаності українців. Потужна боротьба з Інтернет-піратством, роздрібною торгівлею, неліцензійним програмним забезпеченням, відео- та аудіоматеріалами – усі ці заходи потребують постійного роз’яснення. Україна здатна бути конкурентоспроможною й демонструє це вже сьогодні на міжнародному ринку інтелектуальних продуктів. 

«Уряд робить системні кроки для того, щоб Україна стала країною, де по-справжньому повною мірою забезпечується захист прав інтелектуальної власності. Зокрема, розпочато процес легалізації програмного забезпечення, встановленого на комп’ютерах в органах державної виконавчої влади; у рази зросла кількість контрафактних носіїв, конфіскованих на ринках та в інших місцях; наводиться лад у питаннях розподілу авторської винагороди», – повідомив Віце-прем’єр-міністр і, підсумовуючи, зазначив, що попереду ще багато роботи, але підвищення правової культури українського суспільства сьогодні є основним пріоритетом, адже посилення захисту прав інтелектуальної власності є першозавданням для усіх громадян. 

Також Костянтин Грищенко взяв участь у відкритті виставки «Діти-винахідники», яка проходила в рамках урочистостей. В експозиції представлялися кращі винаходи та творчі досягнення сучасної української молоді. Серед колективів – представники Малої академії наук України й Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України. Віце-прем’єр-міністр поспілкувався з юними творцями. Кульмінацією виставки стало нагородження учасників: Костянтин Грищенко вручив дипломи та пам’ятні подарунки всім дитячим колективам і побажав молоді майбутніх успіхів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *