Сьогодні нагороди отримали переможці конкурсів, присвячених Шевченківським дням - kj223 квітня у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося урочисте нагородження переможців конкурсів, присвячених Шевченківським дням: ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.

В урочистостях взяли участь перший заступник міністра освіти і науки України Євген Суліма, видатний український поет, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герой України Борис Олійник, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод, переможці (учні 11-х класів, вихованці професійно-технічних навчальних закладів, студенти та курсанти вищих навчальних закладів України) та їхні батьки, а також представники засобів масової інформації.

Звертаючись до переможців конкурсів, Євген Суліма наголосив: «Це дуже важливо, що у свої молоді роки ви вже плекаєте, насамперед, любов до української мови, історії, до українського минулого – як в історичному, так і поетичному розумінні. Дуже приємно, що ви взяли участь – і перемогли – у конкурсах, що об’єднують учнівську творчу молодь, і які присвячені пам’яті Тараса Григоровича Шевченка».

«Ви знаходите нові джерела, матеріали, які потім допомагають вам сформувати повноцінну думку, свою творчу роботу, своє бачення тієї чи іншої теми, яку ви собі обрали для участі в конкурсі», – наголосив перший заступник міністра освіти і науки. 

За словами Євгена Суліми, цьогоріч у ІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості взяли участь більше мільйона учасників.

«Щира подяка вам, а також вашим батькам, керівникам та педагогам за ту якісну підготовку, яка допомагала вам на шляху до перемоги, допомогла продемонструвати власну життєву позицію», – підсумував Євген Суліма.

Видатний український поет, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герой України Борис Олійник зазначив: «Я по-доброму заздрю вам, переможцям цих престижних конкурсів, тому що ви одержуєте відзнаки напередодні свята нашого пророка – Тараса Шевченка, адже у наступному році відзначатиметься 200-річчя від дня його народження. Ваші твори дають зрозуміти те, що ви є свідомими громадянами нашої соборної, незалежної України і любите свій народ, а також переконують у тому, що ви – молоде покоління нашої держави – станете її надійною опорою».

У свою чергу, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус зауважив, що «найголовніше – навіть не участь чи перемога у конкурсах, а надзусилля, які демонструють їх учасники».

«Усе це дає надію на те, що кожен з тих, хто присутній сьогодні у цій залі, здатен змінити наш світ на краще», – сказав Дмитро Стус.

Після вступної частини відбулося урочисте нагородження переможців ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (серед учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів, студентів та курсантів вищих навчальних закладів) та XІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості (у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення»). Під музичні виступи ансамблю бандуристів «Золоті струни» Київського палацу дітей та юнацтва нагороди переможцям вручали Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма, поет, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герой України Борис Олійник та директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод.

Зазначимо, що напередодні урочистостей міністр освіти і науки України Дмитро Табачник звернувся з вітанням до переможців фінальних етапів конкурсів, присвячених Шевченківським дням: 

Дорогі друзі! 

Щиро вітаю вас з перемогою у творчих конкурсах, присвячених пам’яті Тараса Шевченка – людини, творчість якої є визначною для нашої нації та знаною на весь світ.

Ці конкурси сприяють виявленню і державній підтримці майбутньої плеяди митців у галузях літератури, історії та мистецтва.

У своїх конкурсних роботах ви продемонстрували не лише глибокі знання, розвинені навички та невпинний пошук натхнення. Перш за все, ви довели, що молоде українське покоління – це люди, які усвідомлюють себе українцями, єдиною нацією, відчувають гордість за своїх предків, історію, засвідчують власну життєву позицію, пошук свого місця у сучасному суспільстві.

Тож ніколи не зупиняйтеся на досягнутому! Нехай перемога у цих змаганнях додасть вам наснаги, впевненості у своїх силах і можливостях, та підсилить жагу до нових перемог, творчих звершень на благо України. Бажаю, щоб кожен день був плідним і насиченим, а нові підкорені вершини стали втіхою для ваших батьків, вчителів та наставників!

З найкращими побажаннями, 

міністр освіти і науки Дмитро Табачник

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *