7 українських експертів з освіти беруть участь у міжнародному семінарі - израильМіжнародний семінар для представників національних команд експертів з реформування вищої освіти «Співпраця між вищими навчальними закладами та бізнесом», який проводиться в рамках програми Темпус, розпочався в Ізраілі у Технологічному інституті м. Холон.

Україна представлена делегацією із семи експертів – представників провідних вищих навчальних закладів України, як з боку адміністрації, так і студентства, на чолі з першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою (склад національної команди експертів:http://tempus.org.ua/uk/national-team-here/90–here.htm l).

Захід відкривав президент Технологічного інституту Гаді Голон. Семінар стане платформою для обговорення співпраці між університетами та підприємствами, проблемних питань та перспектив. Окрім української делегації, семінар відвідали представники з Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Туркменістан, Республіки Узбекистан.

Під час семінару відбулася зустріч Євгена Суліми з головою департаменту Темпус Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Клаусом Хауптом.

Клаус Хаупт зазначив, що, за оцінками Європейського Союзу, Україна має високі результати, як на інституціональному, так і на національному рівні, отримані в результаті втілення проектів Темпус в Україні. Представник Виконавчого агентства вкотре підкреслив важливу роль Національного Темпус-офісу в Україні, національної команди експертів в реформуванні системи вищої освіти в Україні та їх вплив на модернізацію системи вищої освіти.

У свою чергу, Євген Суліма високо оцінив вклад експертів Національного Темпус-офісу в розробку проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція) та допомогу з боку європейських колег.

Перший заступник Міністра розповів про скоординовану роботу між МОНмолодьспорту та Національним Темпус-офісом в Україні щодо втілення проектів Темпус та визначення національнихпріоритетів, робота над якими цього року вже розпочалася.

Також у рамках семінару відбулася зустріч членів української делегації, серед яких проректори Одеської національної морської академії, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Львівського національного університету «Львівська політехніка» із віце-президентом Технологічного інституту Едуардом Якубовим, під час якої обговорювалися новітні науково-технічні досягнення університетів України та Ізраїлю та розглядалося питання подальшої взаємодії між Технологічним інститутом та вузами України із можливим в найближчий час візитом представників цього інституту до України.

Завершуючи перший робочий день семінару, учасники відвідали компанію «SoloarEdgeTechnologies», де їм презентували останні напрацювання  виробництва електроенергії з використанням сонячного світла.

За матеріалами прес-центру МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *