Віктор Янукович: 1025-річчя Хрещення Русі має стати святом торжества Української державності - hj2Відзначення 1025-річчя впровадження християнства в Київській Русі має стати святом торжества європейської ідентичності України. «Відзначати 1025-річний ювілей упровадження християнства як державної релігії України-Русі мусимо не лише як свято християн, а й як свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запоруку успішної демократичної модернізації українського суспільства», – наголосив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі із керівниками церков і релігійних організацій. У зустрічі взяв участь перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма.

Глава держави закликав представників духовенства долучитися до підготовки і проведення урочистостей з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі.

Президент висловив переконання, що органи влади надаватимуть всіляку підтримку релігійним організаціям у реалізації їхніх проектів та ініціатив, приурочених до цього ювілею.

Окрім того, Віктор Янукович зазначив, що державна політика щодо релігії та церкви й надалі будуватиметься на засадах довіри, законності та верховенства права. 

Віктор Янукович: 1025-річчя Хрещення Русі має стати святом торжества Української державності - lk«Така політика спрямована на створення сприятливих умов для діяльності конфесій, забезпечення рівних прав і можливостей для всіх релігійних організацій, миру та злагоди у релігійному середовищі, утвердження віросповідної та світоглядної терпимості, а також поваги між віруючими», – зазначив Глава держави.

За його словами, законодавча база у сфері державно-церковних відносин буде вдосконалюватися. «Нині за моїм дорученням та вашою участю готуються конкретні пропозиції щодо подальшого вдосконалення законодавчої бази у сфері державно-церковних відносин», – сказав Віктор Янукович.

Президент також констатував налагодження діалогу між представниками релігійних конфесій та народними депутатами. «Без консенсусу в таких делікатних питаннях, як свобода совісті і свобода релігії, говорити про успіх не доводиться», – наголосив Глава держави.

Довідково:

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій утворена у грудні 1996 року як представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган. Рада не втручається у внутрішні справи релігійних і громадських організацій.

До складу Всеукраїнської ради на добровільній основі входять керівники (повноважні представники) релігійних центрів – керівних органів діючих в Україні релігійних об’єднань (конфесій), статути яких зареєстровані в установленому порядку.

Головною метою діяльності Ради є об’єднання зусиль релігійних і відповідних громадських організацій з духовного відродження України, координації міжконфесійного діалогу, участі в розробці поточних і довгострокових прогнозів з питань державно-конфесійних відносин і проектів нормативних актів у цій сфері.

За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України Віктора Януковича

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *