Річці Янцзи - 45 мільйонів років - YantszyУчені встановили, що китайська річка Янцзи, одна з найбільших світових річок, значно старша, ніж було прийнято вважати. Раніше вік Янцзи оцінювали приблизно в 5 млн років, тепер дослідники отримали підтвердження того, що річка насправді на 40 млн років старше.

Нині Янцзи є третьою після Нілу і Амазонки найбільшою в світі рікою. Її довжина перевищує 6300 км. Згідно з останніми дослідженнями, результати яких були опубліковані в журналі Geology, вік Янцзи становить 45 млн років. Янцзи фактично ділить сучасний Китай на три регіони і спочатку вчені аналізували берегову лінію річки, виявивши, що більша частина порід тут має вік 1 – 2 млн років.

Однак більш комплексні дослідження показали, що річка існувала й раніше, щоправда її розташування було трохи іншим і до позначки 5 мільйонів років Янцзи була переважно гірською річкою зі швидкою течією. До цих пір вважалося, що річка бере свій початок в районі Трьох ущелин. Але геологи з Університету Дархема стверджують, що аналіз глибинних порід мінералів і гранітного осаду вказує на куди більш давнє походження річки в північних регіонах країни.

За новими даними, протягом майже 40 млн років річка складалася з нерегулярних і дуже холодних потоків, що йдуть з північного заходу і північного сходу сучасного Китаю. Трохи пізніше ці потоки об’єдналися, утворивши перший прообраз сучасної річки. Також вчені стверджують, що поява Янцзи значно урізноманітнила всю довколишню екосистему.

Науковці стверджують, що в районі нинішньої річки спостерігаються дуже сильні вияви ерозії, які ретельно приховують дані про справжній вік річки. “Дослідження ущелини, з якої виходить річка в її сучасному вигляді однозначно говорить на користь того, що вода тут була ще 45 млн років тому. Пізніше ущелини дещо скоротилися і вони стали свого роду пляшковим горлечком для річки”, – розповідає геолог Олександр Денсмор.

За матеріалами CyberSecurity

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *