Зі сміттям упорається робот - musicФінська компанія ZenRobotics розробила і побудувала робота, здатного сортувати будівельне сміття. Також робот може вибирати зі сміття матеріали, придатні для вторинної переробки, поміщаючи їх на спеціальний конвеєр і розкладаючи по відповідних категоріях. Робот може правильно визначати більше половини відходів, незалежно від їх розміру, форми, фарби та інших параметрів. Незважаючи на те, що 50 % правильних сортувань можуть, на перший погляд, здатися не надто вражаючим результатом, – це набагато краще ситуації, коли 100 % будівельного сміття просто викидається на смітник.

Робот, який поки не має імені, обладнаний спеціальним маніпулятором, під’єднаним до комп’ютера, і використовує кілька інноваційних технологій для розпізнавання потрібних матеріалів у сміттєвих купах. Фінські розробники кажуть, що робот має цілий набір детекторів, що розпізнають матеріали, 3D-сканером, системою тактильного аналізу та спектрометром, який за світловим аналізом здатний визначати структуру сміття і матеріалів у ньому.

ZenRobotics повідомляє, що є сенс використовувати таких роботів-сміттярів на великих підприємствах, адже роботи дадуть змогу не тільки зберегти навколишнє середовище, а й принесуть компаніям додатковий заробіток за рахунок вторинної переробки матеріалів.

За словами фінських інженерів, на перший погляд робота їх машини не є надто складною, але в реальності сміттєві купи – це дуже складні для машинного аналізу субстанції, тому що матеріали, які потрібно знайти, часто бувають забруднені, не мають стандартних форм, розмірів, тобто роботу в реальному часі доводиться проводити всебічний комплексний аналіз сміття.

Конструкційно робот являє собою дві кімнати, в кожній з яких проводяться різні сортувальні дії зі сміттям. Розробники кажуть, що зараз роботизований конвеєр іноді невірно визначає матеріали, тому підсумкові контейнери з папером, пластиком та іншими відходами, доводиться ще раз перевіряти. У майбутньому компанія сподівається підвищити точність роботи машини.

За матеріалами CyberSecurity

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *