Швидкість людини вирахують по слідах - slidІспанські дослідники запропонували незвичайний спосіб визначення швидкості руху людини або тварини за рахунок аналізу залишених ним слідів від ніг.

Попри незвичайність заявленого методу, фахівці кажуть, що їх розробка є високоточною, і по залишених слідах можна визначити швидкість руху людини або тварини з похибкою не більше ніж в 10 %.

Іспанські дослідники стверджують, що створене ними рівняння для розрахунку швидкості, базується на безлічі палеонтологічних досліджень слідів динозаврів і різних доісторичних тварин. За їх словами, знаючи приблизний розмір людини або тварини, а також маючи залишені ними на м’якій поверхні сліди, можна досить точно встановити швидкість його пересування. При цьому, фахівці кажуть, що для визначення швидкості зовсім не обов’язково знати довжину ніг.

«Для людей наш метод підходить особливо добре. При його використанні, створені нами розрахункові коефіцієнти дають змогу з високим ступенем точності визначати швидкість ходьби або бігу», – розповів  Хав’єр Руїз, один з творців методики.

За його словами, за створенням формули для розрахунків стоять тривалі палеонтологічні дослідження, проведені на території сучасної Європи. Так, за допомогою неї фахівці досліджували швидкість ходьби стародавніх людей, що мешкали на Піренейському півострові і людей, що мешкали в Австралії, а також швидкість бігу різних динозаврів, скам’янілі сліди яких були знайдені в різних частинах Європи.

Руїз говорить, що сьогодні вони дещо змінили формулу і змогли досить точно розраховувати швидкість бігу атлетів-професіоналів на дистанції в 100 і 400 метрів.

Самі фахівці поки не публікують ані самої формули, ані допоміжних розмножувальних коефіцієнтів для розрахунку, але кажуть, що для розрахунку застосовуються такі дані, як приблизний зріст людини, відстань між кількома слідами, положення стопи, додаткові позначки на поверхні і ряд інших показників.

За слідами CyberSecurity

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *