Легалізація програмного забезпечення в органах державної влади завершиться до 2015 року - kj3Сьогодні голова Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Микола Ковіня під час засідання уряду провів брифінг на тему «Стан і перспективи системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

Микола Ковіня розповів присутнім про основні пріоритети діяльності Державної служби. За його словами, актуальним напрямом залишається діяльність з протидії нелегальному розповсюдженню об’єктів права інтелектуальної власності (ІВ) на матеріальних носіях.

«Державні інспектори з контролю за використанням об’єктів ІВ Державної служби продовжують систематичну роботу, спрямовану на перевірку суб’єктів господарювання щодо правомірного використання об’єктів права ІВ. Протягом 2012 року інспекторами проведено 396 перевірок суб’єктів господарювання, які незаконно використовували об’єкти авторського права та суміжних прав. Ідеться, зокрема, про заклади громадського харчування, розважальні та торговельні заклади, підприємства з виробництва дисків для лазерних систем зчитування (на цей час в Україні працює три таких підприємства), а також про суб’єкти господарювання, які незаконно розповсюджували диски для лазерних систем зчитування», – повідомив Микола Ковіня представникам ЗМІ.

Голова Державної служби поінформував щодо підсумків роботи інспекторів за 2012 рік. З його слів, за результатами перевірок складено й направлено до суду 96 протоколів про адміністративні правопорушення. У правопорушників вилучено 26,5 тис. примірників контрафактної продукції. Крім того, державними інспекторами проведено понад 100 нарад і робочих зустрічей, розглянуто десятки звернень і запитів представників органів виконавчої влади, депутатів різних рівнів, юридичних осіб та громадян.

Голова Державної служби додав, що у І кварталі 2013 року загалом по всій території України проведено 177 перевірок суб’єктів господарювання, що використовували у своїй діяльності об’єкти права ІВ. За результатами квартальних перевірок складено та направлено до суду 79 протоколів про адміністративні правопорушення, вилучено більше ніж 42 тис. примірників контрафактної продукції на загальну суму близько 956 тис. гривень.

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ про важливість об’єднання зусиль усіх органів виконавчої влади в боротьбі з підробками, Микола Ковіня зазначив: «У роботі з протидії й запобігання розповсюдженню піратської та контрафактної продукції нам допомагають Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство доходів і зборів України, Служба безпеки України та інші органи виконавчої влади. Кабінет Міністрів України, у свою чергу, видав доручення всім обласним (міським) державним адміністраціям щодо створення або поновлення роботи Координаційних рад по боротьбі з порушеннями у сфері інтелектуальної власності».

Не менш важливий напрям роботи Державної служби, а саме легалізацію програмного забезпечення в державному секторі, Микола Ковіня прокоментував так: «Шостого грудня 2012 року прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”, яким передбачені видатки на заходи з легалізації комп’ютерних програм, що використовуються в органах виконавчої влади, на суму 100 млн грн. На цей час тривають заходи щодо вдосконалення порядку фінансування заходів з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади за рахунок відповідних коштів, врахованих у Державному бюджеті України на 2013 рік. Таким чином, у цьому році активна позиція держави спрямована на системну легалізацію програмного забезпечення в органах виконавчої влади».

На запитання журналістів – коли чекати завершення легалізації ПЗ в державному секторі – очільник Державної служби відповів: «Системна легалізація програмного забезпечення в органах державної влади завершиться до 2015 року – повірте, це в інтересах і громадськості, і держави. Робимо все можливе й сподіваємося, до 2015 року в державному секторі піратства вже не буде… Орієнтовна вартість легалізації – 1,4 млрд гривень, а державний бюджет виділив лише 100 млн. Це справді виклик для нашого бюджету, але держава розуміє, що треба починати із себе».

Голова Державної служби не обійшов увагою й інший важливий пласт ІВ – об’єкти промислової власності. Зокрема, було наведено яскраві приклади використання контрафактної продукції, небезпечної для громадян. І про небезпеку цю слід завжди пам’ятати кожному, хто купує підробку, яка може коштувати життя.

Тому третім важливим напрямом діяльності системи в цьому році стала просвітницька та роз’яснювальна робота для широкого кола громадськості.

«Державною службою розпочата масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота зі студентами й викладачами вищих навчальних закладів міста Києва. Поведена низка семінарів для студентів Київського національного університету культури та мистецтв; Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Київського національного торговельно-економічного університету; Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Планується, що з осені цього року за підтримки Асоціації керівників шкіл України будуть організовані майстер-класи для учнів молодших і старших класів загальноосвітніх шкіл щодо запобігання порушенням прав інтелектуальної власності», – повідомив Микола Ковіня.

Він відповів на низку запитань представників ЗМІ й закликав їх приєднуватися до заходів, які проводить Державна служба, з метою інформування суспільства про негативні наслідки неправомірного використання об’єктів авторського права та суміжних прав, а також об’єктів промислової власності.

«Наразі першочерговим є виховання правильної культури та розуміння в суспільстві того, що інтелектуальна власність – найдорожчий актив країни, який потрібно ефективно захищати, не порушуючи нічиїх прав», – закликав по завершенні брифінгу всіх присутніх Микола Ковіня.

За інформацією Державної служби інтелектуальної власності

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *