Відбулося урочисте відкриття виставки «Діти-винахідники», яку в рамках відзначення Міжнародного дня інтелектуальної власності організувала Державна служба інтелектуальної власності.

У Києві урочисто відкрилася виставка "Діти-винахідники" -

В експозиції були представлені найкращі винаходи та творчі роботи сучасної талановитої української молоді.

У 2013 році Міжнародний день інтелектуальної власності проходить під девізом «Творчість – наступне покоління». Цим девізом Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та Державна служба намагаються привернути увагу громадськості до ролі молоді в розвитку країни.

За словами голови Державної служби Миколи Ковіні, на державному рівні дедалі більша увага приділяється питанням підвищення інтересу молодого покоління до інтелектуальної власності – одного з найважливіших феноменів XXI століття.

На виставку робіт молодих творців завітав віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Він поспілкувався з учасниками заходу, їх наставниками, розпитав дітей про їхні винахідницькі задуми та плани щодо подальшого навчання.

В експозиції були, зокрема, представлені роботи низки дитячих колективів Малої академії наук України, Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України. Досить широко презентував творчі надбання юних авторів Чернігівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді: з-поміж учасників виставки – представники студії художньої кераміки «Ромірія», гуртка автотрасового моделювання. Також відзначилися активністю центри технічної творчості Солом’янського та Дарницького районів Києва.

Максиміліан Бохорський – 16-річний винахідник з Ужгорода – зацікавив багатьох відвідувачів, демонструючи роботу свого експонату під назвою «Робот-шпигун». Максиміліан розповів, що його робот може бути корисним для людей з обмеженими можливостями: на відстані 1 км апарат може передавати звук, вимірювати температуру повітря та інші показники.

Учасницею виставки стала й учениця Малої академії наук України з Дніпропетровська – молода винахідниця Наталія Погасій, винаходи якої пов’язані з математикою. Сьогодні вона представила свою нову розробку, яка вже отримала спеціальну відзнаку конкурсу «Винахід року – 2012», організованого Державною службою. Зазначимо, що корисна модель Наталії – «Математичний конструктор» (патент № 70202) отримала «Спеціальну відзнаку – Надія винахідництва України».

Вихованці Навчально-виховного комплексу допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді Солом’янського району Києва Сергій Яковлев та Артур Машигін (обом по 13 років) створили марсохід.

Експозицію відвідала велика кількість осіб – дослідники й винахідники, патентні повірені й патентознавці, представники творчих професій, викладачі й студенти вищих навчальних закладів, вчителі й школярі, журналісти й інші зацікавлені громадяни.

Кульмінацією виставки стало нагородження учасників – Костянтин Грищенко вручив дипломи та пам’ятні подарунки всім дитячим колективам і побажав молоді подальших успіхів. Віце-прем’єр-міністр України подякував дітям за активність, працелюбність і творчу енергію, яка втілилася в їхніх витворах, а також вчителям і наставникам – за терпіння та професійну майстерність.

Широка представленість засобів масової інформації ще раз підтвердила значний інтерес у суспільстві до питань ІВ й розвитку дитячої творчості та важливість ролі підростаючого покоління в розбудові держави.

Нагадаємо, що про розробку нової Програми розвитку дитячої та юнацької творчості  розповідав у своїй промові Президент України Віктор Янукович на виставці «Країна юних майстрів», яка проходила в Києві наприкінці лютого. Зі слів Президента, Програму підготують уже цього року та внесуть відповідні зміни до бюджету.

За інформацією прес-служби Державної служби інтелектуальної власності

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *