Україна - Білорусь: діалог двох культур - kultura20 – 21 квітня 2013 року на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді відбулася Міжнародна зустріч «Діалог двох культур», яка проходила відповідно до плану спільних заходів у рамках Угоди про співробітництво між управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та управлінням освіти Гомельського облвиконкому. На зустріч прибули делегації Гомельського державного обласного ліцею (Республіка Білорусь) та Русанівського фізико-математичного ліцею (м. Київ).

Програма зустрічі була яскравою та насиченою. Юні господарі у національному вбранні зустрічали гостей хлібом-сіллю, віршами і піснями. В учасників міжнародної зустрічі була можливість відвідати уроки, і чи не найбільше їм запам’ятався урок психології, присвячений коханню. Для педагогів був організований педагогічний круглий стіл, під час якого колеги ділилися своїми професійними здобутками, обговорювали гострі проблеми та перспективи розвитку освітньої галузі.

Гостям провели екскурсію «Чернігів історичний», у ході якої мали змогу насолодитися красою і величчю старовинного міста.

Зустріч «Діалог двох культур» проходила в рамках традиційного весняного вернісажу ліцейної творчості. У ході святкового заходу музичні, хореографічні, театральні та інші художні колективи ліцею представили плоди своєї праці.

Господарі і гості зустрічі провели разом учнівський круглий стіл «Діалог молодих лідерів: традиції ліцеїв як засіб особистісного розвитку ліцеїстів», під час роботи якого проаналізовано особливості і проблеми особистісного становлення молодої людини з активною життєвою позицією та питання молодіжного суспільного життя в Україні та Білорусі. За підсумками круглого столу визначені шляхи майбутньої між навчальними закладами.

Цього року зустріч була особлива, адже відбувалася у День довкілля. Так, 21 квітня фестиваль продовжився на агробіоостанції ліцею, яка знаходиться в урочищі Ялівщина. Агробіостанція ліцею – це стартовий майданчик для наукових досліджень з біоекології, з інтродукції і введення в культуру рідкісних, екзотичних та інших корисних груп рослин.

Екологічна програма зустрічі «Земля – наша спільна домівка» передбачала закладання на агробіостанції ліцею алеї Дружби: висаджені білоруські берези та українські верби як символ непорушної дружби народів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *