Міжнародний форум зібрав молодих науковців - nauk24 – 25 квітня 2013 року близько двохсот молодих науковців з України, Російської Федерації, Республіки Польща, США та інших країн працюватимуть у Дніпропетровську в рамках Форуму «Україні ХХІ сторіччя – інтелект і творчість молоді».

До участі у заході долучилися студенти, аспіранти та молоді вчені, Національна академія наук України, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Дніпропетровська обласна рада, Євразійський національний університет імені Л. Гумільова, Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара.

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник надіслав до Дніпропетровська вітання, у якому, зокрема, йшлося: «Проведення Міжнародного форуму молодих науковців в Україні засвідчує, що Україна залишається одним із світових наукових центрів і готова поставити передову науку на службу інноваційному розвитку заради благополуччя та процвітання наших співвітчизників».

Молоді учасники Форуму працювали у шести секціях: «Соціально-гуманітарні науки», «Розвиток людського потенціалу та формування громадянського суспільства», «Економічні науки», «Природничі науки та охорона навколишнього середовища», «Математичні науки та нові комп’ютерні технології», «Новітні технології, речовини та матеріали».

Студент Херсонського національного технічного університету, кафедри інформаційно-вимірювальних технологій електроніки й інженерії Олександр Мєшков, який три роки займається математичним моделюванням, зауважив, що такі наукові форуми цікаві, бо є можливість зустріти своїх однодумців, партнерів, колег з інших міст, ділитися ідеями, інтересами.

Доповідь Ахрора Холмурзаєва з Республіки Узбекистан була присвячена взаємозв’язкам між країнами. Зокрема, студент висловив думку, що Узбекистан може постачати в Україну нафту і газ, а ще «в Україні добре розвинена фармацевтика. У цій галузі також можна співпрацювати».

Старший викладач кафедри радіофізики і радіоелектроніки Таврійського національного університету Дмитро Полєтаєв на форумі розповів, з якими розробками та винаходами прибув, зазначивши, що приїхав до Дніпропетровська з метою відкрити нові горизонти, познайомитися з творчою молоддю, обмінятися досвідом.

До молодих колег з вітальним словом звернувся голова Придніпровського наукового центру НАН України, академік Анатолій Булат.

Зі змістовними доповідями виступали відомі науковці, професори: Олександр Петренко «Розвиток високих технологій – запорука економічної незалежності України», Валентин Іваненко «Гуманітарні науки в системі формування студентської особистості», Георгій Дзяк «Актуальні проблеми медичної науки сьогодення», Віктор Варгалюк «Природничий потенціал вищої школи як інструмент фундаментальної підготовки молодих фахівців».

Ректор ДНУ, професор Микола Поляков наголосив на тому, що Форум має міжнародний статус: «Тільки спільними зусиллями міжнародного співтовариства можна дати гідну відсіч тим непростим викликам, які постали нині перед глобалізованим світом. Саме незаангажоване мислення дає можливість сформулювати інноваційні ідеї, розробити якісно нові моделі розвитку людства, досягти справжніх відкриттів у різних галузях наукових знань і виробництва. На Форумі зібралися найкращі представники нової генерації освітян і науковців, які своїми розробками, дослідженнями будуть багато в чому визначати інтелектуальний поступ людства в наступні десятиліття».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *