Збереження національної ідентичності потребує патріотичного виховання - di24 квітня 2013 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з ініціативи кафедри теорії та методик суспільно-гуманітарних дисциплін та науково-методичного центру виховної роботи відбулася науково-практична конференція «Формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України».

У ній взяли участь працівники департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, науковці, керівники, науково-педагогічні та педагогічні працівники вищих та загальноосвітніх навчальних закладів Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Черкаської областей, а також м. Київ, представники державних інституцій та громадських організацій, релігійних конфесій – загалом близько 250 осіб.

Розпочав конференцію ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент Сергій Білошицький зазначивши, що питання патріотичного виховання української молоді тісно переплітаються з процесом збереження національної ідентичності як кожної особистості, кожного громадянина, так і всієї спільноти. 

Секретар Хмельницької єпархії української православної церкви, завідувач кафедри теології та українського православ’я Хмельницького інституту МАУП, кандидат богослов’я, протоієрей Олександр Дацюк зачитав звернення від Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія. 

Під час пленарного засідання свої доповіді представили декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної академії педагогічної освіти Інна Ящук («Проблема теоретико-методичних засад формування патріотизму в підростаючого покоління»), професор кафедри психології Університету економіки і права “КРОК”, доктор психологічних наук, професор Олег Матеюк («Психологічні засади формування патріотичного потенціалу української молоді»), професор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького Микола Кабачинський («Виховання молоді на історичних зразках оборонної фортифікації України»), директор Хмельницької гімназії №2 Надія Орловська («Особистісно-орієнтована система громадянського виховання гімназиста»), завідувач кафедри історії України та країнознавства Хмельницького національного університету, кандидат історичних наук, доцент Валерій Дячок («Про доцільність та етичність виховання патріотичних почуттів молоді на історичних міфах та соціальних стереотипах»). 

На завершення пленарного засідання свою виконавську майстерність присутнім демонстрував керівник та актор Хмельницького монотеатру “Кут” заслужений артист України Володимир Смотритель.

У ході роботи секційних засідань розглянуто питання про теоретико-методологічні та філософські основи патріотичного виховання в сучасному педагогічному процесі, пошук ефективних шляхів розвитку українського суспільства на засадах національної ідеї, досвід патріотичного виховання в закладах системи освіти та позашкільних інституціях тощо.

Конференція напрацювала рекомендації, спрямовані на посилення патріотичного виховання підростаючого покоління та збереження національної ідентичності українського народу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *