Суперконденсатор львівських політехніків - кращий винахід року - id1Кращим винаходом 2012 року на Львівщині назвала Державна служба інтелектуальної власності України розробку під назвою “Іоністор та спосіб обробки матеріалу для його електродів”, який стосується створення джерел живлення нанометричного структурування. Його автори – група науковців кафедри прикладної фізики та наноматеріалів Національного університету “Львівська політехніка”.

Як розповідає керівник проекту, завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Іван Григорчак, основний недолік нинішніх систем живлення – це обмеженість в термінах експлуатації і потужності, оскільки вони не можуть дати великого струму. Розроблені львівськими політехніками іоністори (тобто конденсатори з органічним або неорганічним електролітом, «обкладками» в якому служить подвійний електричний шар на межі розділу електрода та електроліта) базуються на принципово нових підходах. Головна проблема, над роз’язанням якої працювали вчені, полягала у тому, щоб знайти матеріал з розвинутою поверхнею, який був би пористим з нанометровим діаметром і міг заряджатися від зовнішнього поля.

До цього розробники дійшли з точки зору фізики, а не хімії. Відтак розпочали експерементувати з відходами деревини, змінюючи її електронну будову. В результаті отримали новий тип біовуглецевого матеріалу, структура якого вдвічі перевищила відомі показники.

Винахід львівських політехніків дасть поштовх розвиткові альтернативної енергетики. У нових суперконденсаторах відсутні електрохімічні реакції, характерні для акумуляторів, а це означає практично безмежний ресурс роботи. Крім того вони здатні блокувати перепад напруг. Іоністори знайдуть широке застосування в електромобільному машинобудуванні, портативній електроніці, спецтехніці тощо.

Нині зусилля колективу кафедри, котра є однією із наймолодших і найперспективніших у Львівській політехніці, націлені на синтез наноматеріалів, їх модифікацію, виготовлення і тестування дослідних зразків. А створення джерел автономної енергетики для нанотехнологій, як наголошує професор Іван Григорчак, – один із найважливіших напрямів наукового пошуку.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *